12. Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2024

Materiał informacyjny Pixel Heaven
Już w weekend 7 - 9 czerwca w Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 (przzy staci Metro Marymont) odbędzie się ulubiona impreza gla graczy, branży gamedev i fanów popkultury: 12. Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2024.
12. Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2024

To już 12. edycja wydarzenia, na które składają się m.in. wystawa niezależnych twórców gier, prezentacje, wykłady, panele, szkolenia oraz konkurs Pixel Awards Europe 2024.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Program sceny głównej: https://pixelheavenfest.com/program/

To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Każda edycja to znakomici goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy.

12. Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2024

Lista wystawców: https://pixelheavenfest.com/expo/

Każda odsłona imprezy to znakomici goście specjalni. Obecność na najbliższej edycji potwierdzili już Jussi Koskela (autor serii gier Deluxe Ski Jump), Simon Butler (filar wielu firm, w tym Ocean, pracował przy ok. 200 grach) czy Clive Townsend (weteran branży, znany między innymi z gier Saboteur! na maszyny 8-bitowe w latach 80.), a także wydarzenia towarzyszące. Podczas najbliższej edycji będą to m.in. Giełda Pixela, Gamedev & Creative Careers Expo, Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym, strefa automatów arcade i flipperów, trzy dni paneli, dyskusji i pokazy filmów, Pixel Unplugged czyli więc planszówki, książki, komiksy i prasa. Całości towarzyszyć będzie zewnętrzna strefa relaksu z foodtruckami oraz Merch Galaxy Tent – raj dla geeków i miłośników fantastyki.

12. Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2024

Goście specjalni: https://pixelheavenfest.com/goscie-specjalni/

Jak co roku odbędzie się międzynarodowy konkurs na najlepsze gry prezentowane podczas Festiwalu: Pixel Awards Europe 2024. Produkcje wybrane przez Jury w eliminacjach zostaną zaprezentowane w strefie wystawienniczej Pixel Expo. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w sobotę, 8 czerwca o godzinie 20.00 na scenie głównej Festiwalu.

12. Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2024

O kunkursie: https://pixelheavenfest.com/pae/

Całe rodziny zapraszamy do turniejów z nagrodami w znane klasyki gier wideo: Deluxe Ski Jump, Sensible World of Soccer oraz FIFA 98. Więcej informacji o konkursach znajduje się tutaj: https://pixelheavenfest.com/turnieje-i-konkursy/

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta m. st. Warszawy.Organizator zaprasza do udziału całe rodziny, dla dzieci do lat 13 wstęp jest bwezpłatny i każde dziecko otrzyma na miejscu upominek.

Bilety dostępne są pod linkiem: https://pixelheavenfest.com/rejestracja/

Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gra.pl Gra.pl