9 najlepszych tytułów z automatów do gier. Klasyki, na które wydawało się kieszonkowe w salonach gier podczas wakacyjnych wyjazdów

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Salony gier z czasem zaczęły stawiać przede wszystkim na gry zręcznościowe, których nie sposób było przenieść na urządzenia konsumenckie.
Salony gier z czasem zaczęły stawiać przede wszystkim na gry zręcznościowe, których nie sposób było przenieść na urządzenia konsumenckie. Creative Commons
Nadmorskie miejscowości i wakacyjne kurorty w okresie sezonu urlopowego do dziś nie mogą istnieć bez salonów gier na automatach. Choć obecnie są to w większości automaty zręcznościowe, niegdyś królowały ogromne maszyny z kineskopowymi ekranami, do których wrzucało się złotówki, by móc chwilę pograć. Zobaczcie nasze zestawienie najlepszych z nich.

Spis treści

Automat do gier, czyli arcade machine

Automaty do gier były dużymi maszynami, których celem było odtwarzanie jednej gry i zarabianie pieniędzy. Często były wyraźnie sygnowane tytułem produkcji, w która można było na niej zagrać, by z daleka przyciągać rzeszę chętnych wraz z ich monetami. Wiele popularnych dziś serii zyskało rozgłos dzięki właśnie odsłonom wydanym na automaty, gdyż w tamtych czasach była to dla wielu osób jedyna opcja na obcowanie z grami wideo.

Automaty arcade składały się zazwyczaj z:

  • Kineskopowego ekranu,
  • Dwóch gałek kierunkowych,
  • Dwóch zestawów przycisków,
  • Wrzutnika na monety lub żetony.

Dlaczego gry i automaty do gier zniknęły z rynku?

Powód jest bardzo prosty - komputery i konsole domowe. Z czasem, gdy na polski rynek wchodziły coraz nowsze sprzęty ludzie mogli oddać się rozrywce przed własnym telewizorem, leżąc wygodnie na kanapie. Z czasem zanikała potrzeba wydawania dziesiątek złotych na automaty z grami, w które często mogliśmy już pograć w domu. Salony gier z czasem zaczęły stawiać przede wszystkim na gry zręcznościowe, których nie sposób było przenieść na urządzenia konsumenckie.

Obecnie sezonowe salony gier oferują przede wszystkim Air Hockey, zwany potocznie cymbergajem oraz zręcznościowe gry, w których do zdobycia są bilety. Za określoną pulę biletów w kasie salonu można otrzymać określone przedmioty

Najlepsze gry z automatów

W tamtych czasach każda szanująca się marka gier miała swoją automatową odsłonę. W naszym zestawieniu zawarliśmy najpopularniejsze i najlepsze gry, na które wydawało się w sezonie wiele pieniędzy. Zapraszamy do lektury:

Akcesoria dla graczy w atrakcyjnych cenach!

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gra.pl Gra.pl