Spis treści
Android 14 nadchodzi
Android 14 zbliża się wielkimi krokami. Ten niezwykle popularny mobilny system operacyjny zarządza podstawowymi zasobami sprzętu oraz dostarcza użytkownikowi graficzny interfejs, za pomocą którego w intuicyjny i prosty sposób można korzystać z zalet i funkcji danego urządzenia.
Firma Google, zajmująca się rozwojem Androida, cały czas rozbudowuje swój produkt. Oprócz masy nowych funkcjonalności postanowiono również odświeżyć wzornictwo, którym reprezentowany jest system w mediach.
Nowe logo Androida
Google od 2019 roku korzystało cały czas z jednego designu, przedstawiającego zielonego robocika. W niektórych formach towarzyszył mu także czarny napis „android” rozpoczynający się małą literą. Firma tuż przed premierą Androida 14 postanowiła przedstawić nowy wygląd logo.
Wygląd maskotki systemu został unowocześniony - otrzymał on trójwymiarowy model. Od teraz będzie on również występować w różnych wersjach kolorystycznych oraz stylizowanych wariantach. To, w jaki sposób zostanie „ubrany” będzie zależało od okazji i sytuacji, w jakiej będzie przedstawiany.
Jak czytamy w oficjalnym wpisie na blogu Google:
Bugdroid - twarz i najbardziej rozpoznawalny element robota z Androidem - ma teraz większy wymiar i znacznie więcej charakteru. Jako wizualny symbol naszej marki, chcieliśmy, aby bugdroid wyglądał tak dynamicznie, jak sam Android. Zaktualizowaliśmy również wygląd całego ciała robota, aby zapewnić łatwe przejście między środowiskiem cyfrowym i rzeczywistym, czyniąc go wszechstronnym i niezawodnym towarzyszem w różnych kanałach, platformach i kontekstach.

Kolejne nowe funkcje w systemie
Wraz z nowym logiem zaprezentowano również kilka pomniejszych nowości. Do systemu z najnowszą aktualizacją ma trafić:
- Widżet "W skrócie", który był dostępny dotychczas tylko na smartfonach Google Pixel;
- Aktualizacja aplikacji Portfel, dzięki której można przesyłać karnety z kodami kreskowymi i QR
- Funkcja tłumacza Google w aplikacji Gmail.
Ogłoszono również, że zaktualizowano także systemy bezpieczeństwa. Jak zwykle, poprawiono również szereg błędów, z którymi mogli zetknąć się użytkownicy smartfonów z Androidem.
Zobacz również:

Problem z radioteleskopem UMK - coraz większe zakłócenia
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?