Michał Perzanowski

Michał Perzanowski

DziennikarzGazeta WrocławskaWrocław

46 materiałów

Wrocławianin. Z Przedmieścia Oławskiego. Optymista, który wierzy w ludzi i zawsze widzi świat w kolorowych barwach. Kochający mąż. Właściciel dwóch pociesznych psów rasy beagle. Dziennikarz z zamiłowania i wykształcenia. Absolwent jednego z najzdolniejszych roczników dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Z Polska Press związany od 2017 roku. Do września 2022 roku uczestniczyłem w tworzeniu piłkarskiego serwisu Gol24. Wraz ze świetnym zespołem miłośników polskiej ligi udało nam się stworzyć kilka ciekawych projektów. Wzorowo obsługiwaliśmy największe piłkarskie imprezy na świecie, zwracaliśmy uwagę na problemy w polskim futbolu, byliśmy przy najważniejszych wydarzeniach na szczeblu centralnym. Osobiście mogę pochwalić się kilkoma publikacjami ciepło przyjętymi przez czytelników.

Na łamach Gazety Wrocławskiej chcę być głosem mieszkańców, których potrzeby wymagają pilnej uwagi.

Choć jestem z rocznika 1996, widzę, jak bardzo zmienia się Wrocław, dlatego odnajduję się też w archiwalnych wydaniach wrocławskich dzienników i czarno-białych zdjęciach. Efektem tego jest kilka historycznie ciekawych materiałów:

W Gazecie Wrocławskiej granice miasta bynajmniej nie są granicami naszych kompetencji. Jesteśmy w wielu miejscowościach na Dolnym Śląsku. Sprawdźcie sami!

Co robię w wolnym czasie?

Jestem pasjonatem sportu w każdej postaci. W wieku szkolnym grywałem w piłkę nożną i koszykówkę. Miałem również krótkie epizody jako wioślarz i kulomiot. Staram się spędzać możliwie jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Amatorsko gram, regularnie biegam, a jeśli przed dotarciem na miejsce mam wybór między samochodem i własnymi nogami, wybieram opcję drugą.

Sport w telewizji również śledzę uważnie. Jestem w stanie przesiedzieć całą noc dla meczów Igi Świątek i Huberta Hurkacza za oceanem, a dla igrzysk w Tokio zaburzyłem swój dobowy cykl organizmu.

Od dziecka uwielbiałem oglądać filmy, a mój licznik ocenionych produkcji na Filmwebie wynosi już około 1200. Nie ograniczam się do żadnego gatunku - emocjonują mnie thrillery, uwielbiam intrygujące kryminały, a i na komedii romantycznej kilka razy się uśmiechnę.

Jako wrocławianin nie mógłbym też nie wspierać lokalnej prasy. Odkąd tylko pamiętam jestem czytelnikiem magazynu o grach CD-Action. Spełniłem również marzenie o napisaniu paru zdań na łamach tego (już) kwartalnika.

Rozwiń opis

Najpopularniejsze