Bloober Team z masą nowych gier, filmem, serialem i nie tylko — polskie studio szaleje. Oto plany twórców na najbliższe lata. Jest ambitnie

Anita Persona
Anita Persona
Polskie studio Bloober Team zmienia kierunek i ma wiele planów na kolejne produkcje, nie tylko gamingowe.
Polskie studio Bloober Team zmienia kierunek i ma wiele planów na kolejne produkcje, nie tylko gamingowe. Bloober Team
Bloober Team to jeden z najważniejszych polskich deweloperów gier z kilkoma sukcesami na koncie. Plany studia na najbliższe lata mogą jednak zaskoczyć nie tylko rozmachem, ale i samymi produkcjami. Twórcy zamierzają bowiem wydać niemal cięgiem kilka gier własnych, kolejne w kolaboracji, a do tego film, serial, a nawet planszówkę. Sprawdźcie koniecznie.

Spis treści

Na światowym rynku swe piętno odcisnęło już kilku polskich deweloperów, a wśród nich również krakowski Bloober Team. Zdolni twórcy mogą pochwalić się sporą ilością sukcesów, a wśród nich jest m.in. współpraca z Konami nad Silent Hill 2, czyli remake’m jednej z najważniejszych gier w historii survival horrorów. Okazuje się jednak, że to zaledwie pierwszy krok studia do nowego etapu, który sami nazywają Bloober Team 3.0, oznaczającym poniekąd koniec z produkcjami, do jakich nas dotychczas przyzwyczaili.

Ambitne plany i lider horroru

Okazuje się, że nas rodzimy Bloober team ma bardzo, ale to bardzo ambitne plany. Na minionym Games Invest Forum prezes stiudia – Piotr Babieno zaprezentował plany na lata 2023-2027 i prezentują się one okazale. Bloober Team zamierza bowiem w tym czasie stać się „liderem światowego horroru”, a nie stanie się tak jedynie za sprawą Silent Hill 2.

W planach studia Bloober Team jest już bowiem kilka kolejnych gier, zarówno własnych, jak i stworzonych w kolaboracji z zewnętrznymi deweloperami, a i to nie wszystko. Studio wykracza poza ramy klasycznych gier i przygotowuje się do ich ekranizacji, a nawet „innej” osłony. Poniżej lista projektów, jakie w nadchodzącym czasie zamierza zrealizować Bloober Team.

  • Silent Hill 2 – wspomniany remake kultowej gry Team Silent, należącej do Konami
  • Projekt C – niezapowiedziane nowe, autorskie IP studia. Będzie to gra typu AAA, z gatunku survival horror i powstaje ona w ramach współpracy z Private Dyvision.
  • Projekt G – nieopowiedziana gra będąca właśnie w fazie koncepcyjnej. Zajmie się nią zespół oddelegowany do Silent Hill 2 od razu po zakończeniu prac nad remake’m.
  • Projekt H – tytuł dopiero planowany, którym zajmie się zespół pracujący nad Projekt C.
  • Layers of Fear – specyficzny remake, łączący całą serię Layers of Fear w jedną, dodatkowo rozbudowaną produkcję. Tytuł tworzy bezpośrednio Anshar Studios.
  • Projekt M – gra zostanie stworzona przez Draw Distance, ale czuwać będzie nad nią bezpośrednio Bloober team.
  • Projekt F – podobnie, jak projekt F, będzie to tytuł Bloober Team, ale tym razem opracowany bezpośrednio przez Rogue.

Bloober Team – nie tylko gry komputerowe

Tyle w kwestii gier, a to jedynie plany na najbliższe lata. Nie oznacza to jednak końca produkcji związanych z Bloober Team. W planach jest bowiem także:

  • Serial The Medium – tworzony przez Platige Image pod nadzorem Piotra Babieno i Tomasza Bagińskiego.
  • Film Layers of Fear – temat zapowiedzianej w 2020 roku produkcji nieco ucichł, jednak Bloober Team z niego nie zrezygnował.
  • Gra planszowa The Medium – oficjalna planszówka oparta na ostatniej produkcji studia i tworzona przez Tree- Headea Monster.

Jak więc widać, studio Bloober Team niezwykle ambitnie podchodzi do najbliższych lat, a pracownikom dewelopera na pewno nie zabraknie projektów, które będą opracowywać. Niemniej obiektywnie patrząc, wiele w kwestii realizacji tych zamierzeń zależeć będzie od premiery Silent Hill 2 i tego, jak duży sukces oraz jakie opinie uzyska gra. Wspierając rodzimych twórców oczywiście mamy nadzieję, że tytuł okaże się kolejnym hitem w portfolio polskich deweloperów.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - prawdziwe studio VR w Warszawie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl