CD Projekt RED i gry studia
CD Projekt RED to jedna z największych firm tworzących gry wideo w Polsce. Jest ona znana przede wszystkim dzięki sukcesowi trzech tytułów z serii Wiedźmin, które zdobyły ogromne uznanie wśród graczy na całym świecie. Cykl oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego to flagowy produkt dewelopera, a trzecia część przygód Geralta została niedawno odświeżona z myślą o współczesnych sprzętach.
Firma postanowiła stworzyć program playtestów, dzięki któremu gracze będą mogli zagrać w nowe gry studia jeszcze przed premierą, aby wyrazić swoje zdanie na temat wszystkich aspektów zabawy.
Czym są i jak zapisać się na playtesty w CD Projekt RED?
Jak informuje CD Projekt RED:
Playtesty, czyli testowanie gier wideo z naszymi graczami i graczkami, to dla nas bardzo ważny element w procesie produkcji. Dlatego cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą działalność w tym zakresie. W ramach programu RED Playtesting organizujemy spotkania, podczas których obserwujemy doświadczenia użytkowników (tzw. user experience). Prezentujemy i udostępniamy do testowania elementy naszych gier i usług na różnych etapach produkcji, ale nie tylko — może to także dotyczyć innych zasobów (np. projektów materiałów promocyjnych i in.). Podczas playtestów możemy na przykład pytać o wrażenia i opinie dotyczące balansu czy mechanik walki, różnorodnych aspektów fabuły lub dialogów, budowania świata, czy chociażby wielkości ikonek w interfejsie. Wszystko po to, by w oparciu o opinie i uwagi osób uczestniczących w playtestach tworzyć jeszcze lepsze produkcje, odpowiadające oczekiwaniom graczy na całym świecie. Informacje, które nasz zespół badawczy uzyska dzięki playtestom, pomagają w procesie tworzenia nowoczesnych, wysokiej jakości i innowacyjnych gier.
W praktyce wygląda to tak: osoba, która zapisała się wcześniej jako kandydat do tego typu testów, zapraszana jest przez CD Projekt do jednej z ich siedzib. Kandydat musi mieć przynajmniej 16 lat i wypełnić krótki formularz, za którego pomocą zostanie stworzony jego profil. Jeśli dana osoba zostanie wybrana, po uzgodnieniu terminu musi stawić się w wyznaczonym miejscu, gdzie tester otrzymuje możliwość zagrania w roboczą wersję gry i przekazuje swoje wrażenia z zabawy pracownikowi, który gromadzi uwagi oraz opinie uczestników dla działu badawczego. Ostatecznie pomogą one zespołowi w dalszym procesie tworzenia produkcji. Za udział nie otrzymujemy żadnych pieniędzy.
Zainteresowani powinni wypełnić formularz opublikowany na oficjalnej stronie programu.
Możliwe więc, że zapisując się do testów u polskiego giganta gracz będzie mógł zapoznać się ze wczesnymi wersjami takich projektów jak
Niestety, taka osoba nie będzie mogła pochwalić się światu tym, co widziała w trakcie testów. Jak czytamy na stronie projektu:
Z uwagi na poufny charakter informacji, do których będziesz mieć dostęp, prosimy o nieudostępnianie szczegółów testowanych gier, szczególnie tych będących w fazie produkcji (włączając w to teksty, zrzuty ekranów, wideo, audio, streaming). Dodatkowo przed udziałem w playteście poprosimy Cię o podpisanie umowy o zachowaniu poufności, tzw. NDA — Non Disclosure Agreement.
Zobacz również:
Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?