Civilization VI: Rise and Fall. Impi, Isibongo i Ikanda (wideo)

Radomir Wiśniewski
Civilization VI: Rise and FallCivilization VI: Rise and Fall - dzielnicę wojskową u Zulusów zastępuje Ikanda, która zapewnia dodatkowe obszary mieszkalne i pozwala również na szybsze tworzenie armii i korpusów.
Civilization VI: Rise and FallCivilization VI: Rise and Fall - dzielnicę wojskową u Zulusów zastępuje Ikanda, która zapewnia dodatkowe obszary mieszkalne i pozwala również na szybsze tworzenie armii i korpusów. Firaxis Games
Kiedy inni tworzą jednostki, Zulusi taśmowo produkują armie i korpusy. Cywilizacja Zulusów szykuje się do wielkich podbojów w grze Civilization VI: Rise and Fall.

Bez bonusów do kultury, nauki czy wiary. Bez większych korzyści z handlu, bez przewagi na polu dyplomacji.
Cywilizacja Zulusów w dodatku Civilization VI: Rise and Fall opiera się przede wszystkim na sile tanich, ale mocnych jednostek uformowanych w armie i korpusy.

Już jutro - 8 lutego - swoją premierę będzie miał duży dodatek do gry Civilization VI. Rise and Fall wprowadza sporo nowości: od gubernatorów, przez interwencje kryzysowe po współczynnik lojalności. Szczegóły znajdziecie tu: Civilization VI: Rise and Fall. Złote ery i ciemne wieki (wideo).

To także osiem nowych cywilizacji, a twórcy z Firaxis Games zaprezentowali właśnie kolejną.

Na czele Zulusów stoi oczywiście czaka. Jego unikalna umiejętność to Amabutho. Gwarantuje ona szybszy dostęp do tworzenia armii i korpusów, a także zwiększa bazową siłę bojową jednostek.

Zresztą korpusy lub armie uzyskamy bardzo szybko na inne sposoby: na przykład jednostka, która podbije miasto automatycznie zostanie ulepszona do korpusu lub armii (to unikalna zdolność Zulusów - Isibongo). A przy okazji jednostka stacjonująca w mieście zwiesza jego lojalność.

Dzielnicę wojskową w tej cywilizacji zastępuje Ikanda, która zapewnia dodatkowe obszary mieszkalne i pozwala również na szybsze tworzenie armii i korpusów.

Przy tak mocnym postawieniu na siłę bojową, aż się prosi, żeby cywilizacja Zulusów miała swoją unikalną jednostkę. I oczywiście ma: to piechota Impi zastępująca pikinierów. Ma większe premie do oskrzydlenia, jest tańsza w produkcji i w utrzymaniu, a także szybciej zdobywa doświadczenie.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gra.pl Gra.pl