Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox X/S – darmowa wersja next gen już dostępna! DC Projekt wprowadził też aktualizację 1.5

Anita Persona
Anita Persona
Pod długim oczekiwaniu, CP2077 doczekał się aktualizacji na konsole nowej generacji, poprawek licznych błędów i nowej zawartości. To może być nowy świt dla produkcji.
Pod długim oczekiwaniu, CP2077 doczekał się aktualizacji na konsole nowej generacji, poprawek licznych błędów i nowej zawartości. To może być nowy świt dla produkcji. CDP
CD Projekt zaskoczył podczas transmisji na żywo wieczorem 15 lutego 2022. Poza ogromną listą zmian ogłoszono, że aktualizacja Cyberpunk 2077 na konsole nowej generacji jest już dostępna do pobrania. Sprawdź szczegóły.

Spis treści

Co to wczoraj był za dzień! Wieczorem 15 lutego 2022 gracze nie wiedzieli, w którą stronę patrzeć, tyle się działo w branży gamingowej.

Zaprezentowano m.in. nowe materiały z nadchodzącego dodatku do Destiny 2 – Królowa Wiedźma. Gorąco było także w uniwersum Gwiezdnych Wojen i jednej z najlepszych gier osadzonych w tym świecie. Chodzi oczywiście o SWTOR: we wtorek nie tylko zadebiutowało nowe rozszerzenie fabularne gry, ale też ponad 6-minutowy cinematic (materiał o tym znajdziecie tutaj). Jakby tego było mało, doczekaliśmy się wreszcie wieści od CD Projekt na temat przyszłości Cyberpunk 2077.

Zaskakująca transmisja na temat CyberPunk 2077 – next gen

CD Projekt już przed premierą zapowiadał, że Cyberpunk 2077 otrzyma aktualizację z „podbitką” dla konsol nowej generacji. Nie spodziewano się jednak, że przyjdzie na to czekać ponad rok, ale w kontekście mało pozytywnego odbioru gry nie specjalnie to dziwi.

Niemniej, gra w wersji next gen od kilku już tygodni była jednym z ważniejszych tematów gamingowych. Koniec jednak dywagacji i przypuszczeń na ten temat. Wszystko wyjaśniło się właśnie 15 lutego, dzięki zapowiedzianemu dość niespodziewanie, tajemniczemu streamowi. Podczas transmisji CD Projekt nie tylko pokazał obszerne prezentacje wyglądu CP2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, ale też potwierdził, że aktualizacja next gen jest całkowicie darmowa.

Co więcej, już w momencie ogłoszenia wieści wersja była gotowa do pobrania! Jeśli więc posiadacie konsole nowej generacji i grę Cyberpunk 2077, to możecie już teraz bezpłatnie pobrać nową zawartość. Jeśli jednak nie wypróbowaliście dotąd tytułu lub porzuciliście go z powodu wcześniejszych problemów, to jest teraz okazja do ponownego „zapoznania się” z CP2077. Dlaczego?

Aktualizacja 1.5 do Cyberpunk 2077 – to są zmiany!

Poza wersją na konsole nowej generacji od Sony i Microsoft, do CP2077 trafiła też aktualizacja 1.5. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami (choć nie wszystkie się sprawdziły, co możecie porównać tutaj), do gry trawiła ogromna lista usprawnień mających załatać grę. Znajdziemy na niej m.in. poprawę optymalizacji oraz SI zarówno przeciwników, jak i NPC. Dodatkowo usunięto bugi z poszczególnych zadań oraz dodano nową zawartość.

Monitory idealne do gier w promocyjnych cenach!

Materiały promocyjne partnera

Wraz z aktualizacją do gry dodano m.in. możliwość zmiany wyglądu naszej postaci. Co ciekawe, wbrew przewidywaniom nie będziemy tego robić w specjalnie do tego przeznaczonych punktach, ale w lustrze w naszym apartamencie. Tych też przybyło: Vi może cieszyć się większą ilością mieszkań dostępnych w grze. Do Cyberpunk 2077 trafiły również nowe bronie oraz elementy do personalizacji, a pełna listę zmian i dodatków znajdziecie na oficjalnej stronie Cyberpunk 2077.

Lista nowych zawartości i usprawnień w CP2077 robi wrażenie.
Lista nowych zawartości i usprawnień w CP2077 robi wrażenie. CDP

Jedyne, o czym niestety nie poinformowało studio CD Projekt, to zapowiadany od dawna nowy dodatek fabularny. Być może developerzy chcą w pierwszej kolejności sprawdzić reakcję na najnowszą zawartość i wersję next gen. Możliwe też, że obawiają się problemów z wprowadzeniem dużej ilości zmian w CP2077 w krótkim czasie. Niemniej, wkrótce powinniśmy usłyszeć coś więcej na ten temat.

Akcesoria dla graczy w atrakcyjnych cenach!

Materiały promocyjne partnera

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gra.pl Gra.pl