ECO Tower - ekologiczna gra, która powstała w ramach „Polish-Swiss Game Jam on Sustainability”

Anita Persona
Anita Persona
ECO Tower - kolaboracja twórców z Polski i Szwajcarii w interesie środowiska.
ECO Tower - kolaboracja twórców z Polski i Szwajcarii w interesie środowiska. Shinmera/Anai Arts
„Polish-Swiss Game Jam on Sustainability” to wydarzenie zorganizowane przez ambasadę Szwajcarii w Polsce. W ramach wydarzenia powstała ciekawa gra ekologiczna ECO Tower.

Z okazji obchodzonej w tym roku, setnej rocznicy założenia, ambasada Szwajcarii w Polsce zorganizowała wyjątkowe uroczystości. W ich skład wchodziło m.in. wydarzenie „Polish-Swiss Game Jam on Sustainability”, w ramach którego szwajcarscy twórcy gier wraz ze swoimi polskimi odpowiednikami wzięli udział w kreatywnych aktywnościach. Polegało to na tym, że międzynarodowe zespoły profesjonalistów w branży gamingu podjęły się stworzenia zupełnie nowej gry w zaledwie 48 godzin. Tematem przewodnim było środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Tym sposobem, zespół złożony z czterech Szwajcarów i jednego Polaka opracował tytuł ECO Tower.

Gra ECO Tower jest krótka i prosta, ale ma istotny przekaz.
Gra ECO Tower jest krótka i prosta, ale ma istotny przekaz. Shinmera/Anai Arts

Zadaniem gracza w tej produkcji jest ułożenie tytułowej wierzy z różnorodnych, dostępnych elementów. Musi on wybierać pomiędzy łatwiejszymi do ułożenia blokami, w postaci m.in. samochodów klasycznych czy odpadków, a trudniejszymi do ulokowania przedmiotami - dobrymi do środowiska. Decyzje te mają jednak nie tylko znaczenie logistyczne, ale symbolizują wpływ wyborów ludzi na środowisko, prostszym sposobem prowadząc do katastrofy ekologicznej (symbolizowanej czerwonym polem) lub do czystej planety (oznaczonej kolorem zielonym).

Obecnie gra jest dostępna i można ją pobrać za darmo pod tym adresem. Warto wspierać tego typu przedsięwzięcia, ponieważ w ten sposób partycypujemy w budowaniu większej świadomości ekologicznej, a tym samym lepszej przyszłości.

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - prawdziwe studio VR w Warszawie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl