Gracze wsparli projekt WargamingUnited. Dzięki nim przekazano milion dolarów na ambulanse, które ruszą ratować zdrowie i życie na Ukrainie

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
Wideo
od 16 lat
Amatorzy gier ze stajni Wargaming wykazali się niespotykanym zaangażowaniem w trwającej dwa tygodnie kampanii charytatywnej WargamingUnited. Gracze ze 115 krajów uczestniczących w kampanii zakupili łącznie 90 tysięcy zestawów. Dzięki temu firma Wargaming przekazała za pośrednictwem platformy UNITED24 1 072 940 USD na zakup ambulansów typu C, które ruszą do pracy, by ratować ludzkie zdrowie i życie zagrożone podczas wojny na Ukrainie.

Zbiórka trwała od 18 października

Od 18 października grając w gry producenta hitu "World of Tanks" możemy pomóc ofiarom wojny na Ukrainie. W każdej z 6 gier Wargamingu będzie można nabyć specjalne, inspirowane Ukrainą pakiety i przedmioty kosmetyczne. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane przez grafików w kijowskim studio Wargaming. Dzięki tym ograniczonym czasowo ofertom, gracze mogą nie tylko wspomóc w potrzebie dotkniętych tragedią ludzi, ale też otrzymać wartościową zawartość w grze, aby zaprezentować swoje zaangażowanie.

Gracze wsparli projekt WargamingUnited. Dzięki nim przekazano milion dolarów na ambulanse, które ruszą ratować zdrowie i życie na Ukrainie

– Pasją ludzi pracujących w firmie Wargaming są gry wojenne, jednak brzydzimy się prawdziwą wojną. Ten temat jest dla nas szczególnie wrażliwy ze względu na to, że w Kijowie znajduje się jedno z naszych studiów, którego pracownicy rozwijają World of Tanks i inne nasze produkty, pomimo dramatu, przez który przechodzi ich kraj każdego dnia – informuje producent gier komputerowych.

Firma Wargaming przez ostatnie półtora roku dokładała starań, by zbierać środki przeznaczone na wsparcie obywateli Ukrainy. Na ten cel udało się uzbierać kwotę miliona dolarów. Pieniądze zostały przekazane na pomoc i sprzęt medyczny, 100 000 USD trafiło do ofiar tragedii w Kachowce, a oprócz tego podjęto kilka innych inicjatyw. Setki pracowników firmy podejmowało działania we własnym zakresie, organizując między innymi wewnętrzną zbiórkę, w ramach której uzbierano 200 000 euro na zakup karetek przekazanych na Ukrainę.

– Wierzymy w to, że wspólnie jesteśmy w stanie nieść dobro i mamy w sobie determinację, aby robić to dalej. Teraz, chcieliśmy zaprosić wszystkich naszych graczy, aby wspólnie z nami wsparli osoby dotknięte wojną. Dlatego rozpoczynamy naszą największą dotąd inicjatywę charytatywną – przekazuje zespół Wargaming.

Dodatkowe pakiety w 6 grach. Ich zakup pomoże Ukrainie

Od 18 października społeczności 6 gier mają możliwość wspólnego podjęcia się tej inicjatywy. W każdym z tych tytułów będzie można nabyć specjalne, inspirowane Ukrainą pakiety i przedmioty kosmetyczne. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane przez grafików w kijowskim studio Wargaming. Dzięki tym ograniczonym czasowo ofertom, gracze mogą nie tylko wspomóc w potrzebie dotkniętych tragedią ludzi, ale też otrzymać wartościową zawartość w grze, aby zaprezentować swoje zaangażowanie. Gry, w których jest taka możliwość, to:

  • World of Tanks
  • World of Tanks Blitz
  • World of Tanks Modern Armor
  • World of Warships
  • World of Warships: Legends
  • World of Warplanes

100% środków pozyskanych z zakupów pakietów „WargamingUnited”* zostanie przekazane na rzecz fundacji UNITED24, oficjalnej platformy do zbiórek publicznych na rzecz Ukrainy. Celem jest zakup karetek typu C, których zadaniem będzie ratowanie życia. Te wyspecjalizowane jednostki wyposażone są w niezbędne defibrylatory, monitory pracy serca, zbiorniki tlenu i urządzenia wspierające oddychanie, które pozwolą utrzymać pacjentów przy życiu w drodze na szpitalne sale. Każda z karetek będzie w stanie ratować setki ludzi.

Pakiety będzie można nabyć między 18 października a 1 listopada.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gracze wsparli projekt WargamingUnited. Dzięki nim przekazano milion dolarów na ambulanse, które ruszą ratować zdrowie i życie na Ukrainie - Portal i.pl

Wróć na gra.pl Gra.pl