Gry w wersji filmów z lat 80. – Cyberpunk 2077, Elden Ring, Warhammer 40k od AI cię zaskoczą

Anita Persona
Narzekamy na słabe ekranizacje gier, a jednocześnie tęsknimy za kinem lat 80., a co, gdyby połączyć te elementy i to z użyciem AI?.
Narzekamy na słabe ekranizacje gier, a jednocześnie tęsknimy za kinem lat 80., a co, gdyby połączyć te elementy i to z użyciem AI?. Bing
Jak według AI wyglądałyby słynne i lubiane gry, gdyby zekranizowano je w latach 80.? Cóż, dzięki pomocy AI już się dowiedzieliśmy i przyznam, że Cyberpunk 2077, Elden Ring, Skyrim czy Warhammer 40k w takiej odsłonie robią wrażenie. Zobacz, co byśmy dostali, gdyby twórcy filmów z tamtych lat stworzyli ekranizacje takich gier. To trzeba zobaczyć.

Spis treści

Popularność i powszechne wykorzystanie AI

Od jakiegoś czasu obserwujemy niezwykłą dynamikę rozwoju w sektorach związanych ze sztuczną inteligencją. Oczywiście nie mówimy o stopniu znanym z filmów science fiction, ale o zaawansowanych narzędziach opartych właśnie na AI. Ich ilość na rynku znacząco natomiast wzrosła szczególnie w ostatnich miesiącach i wciąż powraca temat choćby chat botów, jak ChatGPT czy Bard od Google, a także kreatorów graficznych. Owszem, pojawiają się w stosunku do niektórych rozwiązań zastrzeżenia, ale powiedzmy sobie szczerze, wszystko niemal można wykorzystać zarówno dobrze, jak i w sposób niewłaściwy. To kwestia podejścia.

Połączenie filmów z lat 80. oraz gier – to dopiero byłyby ekranizacje

Trzeba przyznać, że same tylko kreatory graficzne oparte na sztucznej inteligencji pozwalają użytkownikom tworzyć niezwykłe wręcz projekty. Dzieła te ograniczone są jedynie kreatywnością osób z nich korzystających oraz ewentualnie przez sam algorytm. Niemniej dają one duże pole do tzw. popisu osobom bez zdolności manualnych, za to z bujną wyobraźnią i dlatego cieszą się tak dużą popularnością.

Jednym z chętniej wykorzystywanych narzędzi tego typu jest Midjourney i na naszym serwisie znajdziecie m.in. galerię obrazów pokazujących Henry,ego Cavilla w ewentualnej ekranizacji Warhammer 40k, a w związku z filmem aktorskim Barbie powstało nawet coś tak dziwnego, jak postacie z Wiedźmina jako kultowe lalki Barbie.

Nie tylko nasza redakcja korzysta jednak z dobrodziejstw tego rozwiązania, a inni użytkownicy chętnie dzielą się w sieci efektami swoich starań. W galerii poniżej znajdziecie natomiast doskonały tego przejaw, w postaci słynnych gier przerobionych przez sztuczną inteligencję na filmy z lat 80., a każda z takich ekranizacji z pewnością stałaby się hitem, gdyby faktycznie powstała. Przekonajcie się sami.

Zobacz popularne gry jako filmy z lat 80. dzięki AI

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gra.pl Gra.pl