HTC ma nowego CEO. Yves Maitre oczekuje rozwoju 5G, sztucznej inteligencji oraz rzeczywistości rozszerzonej

LIS/Mat. Pras.
Yves Maitre jest nowym dyrektorem zarządzającym HTC. Zamierza kontynuować rozwój Vive Reality i inwestować w kolejne technologie przyszłości. Dotychczasowa dyrektor zarządzająca – Cher Wang, powraca do roli przewodniczącej zarządu.

Yves Maitre przeszedł do HTC z Orange, jednej z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, gdzie pełnił funkcję EVP ds. oferty konsumenckiej i partnerstw, nadzorując strategię i biznes inteligentnych rozwiązań w asortymencie Orange. Jego doświadczenie obejmuje pracę z największymi markami elektroniki użytkowej na świecie, a także zarządzanie całym portfelem usług mobilnych i inteligentnych technologii.

Yves Maitre był także członkiem grupy odpowiedzialnej za innowacje w Orange oraz identyfikację potencjału biznesowego nadchodzących przełomów technologicznych. Jako pierwszy negocjował i wdrażał w Europie smartfony systemem z Androidem. Przed dołączeniem do Orange spędził sześć lat w Thomson Multimedia, firmie zajmującej się elektroniką użytkową, gdzie pracował na wyższych stanowiskach w USA i Singapurze. Pełnił także różne role w zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz produktami.

Cher Wang i nowe technologie

Dotychczasowa dyrektor zarządzająca HTC Cher Wang pozostanie na stanowisku przewodniczącej zarządu firmy. Zajmie się technologiami, które w przyszłości uzupełniają i rozwiną portfolio HTC oraz wizję Vive Reality.

Obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego, cztery lata temu, zrobiłam to z zamiarem transformacji firmy w dostawcę kompletnych ekosystemów i zbudowania mocnego fundamentu, pozwalającego w przyszłości rozwinąć jej skrzydła w dziedzinie 5G i xR. Dotarliśmy właśnie do idealnego momentu, aby przekazać zarządzanie HTC silnemu liderowi, który poprowadzi nas przez kolejny etap tej podróży – powiedziała Cher Wang, przewodnicząca zarządu HTC.

Metamorfoza HTC

– Jestem zaszczycony, że zostałem wybrany przez Radę Dyrektorów do kierowania rozwojem HTC – powiedział z kolei Yves Maitre, nowy dyrektor zarządzający HTC. – Cieszę się na myśl, że teraz, wraz pracownikami firmy, jej klientami i inwestorami, przypadnie mi w udziale rola tworzenia przyszłości zarówno technologii 5G, jak i xR. Natychmiast rozpoczynamy nowy etap metamorfozy – od firmy tworzącej najlepszy na świecie sprzęt konsumencki do budowania wokół nich także kompletnych usług i ekosystemów, tak by ułatwić użytkowanie, zarządzanie i samo wdrażanie.

Przypomnijmy, że HTC to producent smartfonów, firma działa także na rynku wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (xR), zajmuje się ponadto urządzeniami i technologią 5G, AI oraz technologią Blockchain.

Nie przegapcie

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: HTC ma nowego CEO. Yves Maitre oczekuje rozwoju 5G, sztucznej inteligencji oraz rzeczywistości rozszerzonej - Dziennik Zachodni

Wróć na gra.pl Gra.pl