Jak ładować telefon, żeby bateria trzymała dłużej? Takie ładowanie telefonu może być niebezpieczne - sprawdź

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Jak ładować telefon żeby bateria trzymała dłużej? Czy trzeba ładować telefon do 100%? Czy można ładować telefon przez całą noc? Sprawdź teraz w naszej galerii najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać, ładując telefon >>>>>
Jak ładować telefon żeby bateria trzymała dłużej? Czy trzeba ładować telefon do 100%? Czy można ładować telefon przez całą noc? Sprawdź teraz w naszej galerii najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać, ładując telefon >>>>>pixabay.com
Jak prawidłowo ładować baterię w smartfonie, żeby bateria trzymała dłużej? Czy trzeba ładować telefon do 100%? Czy można ładować telefon przez całą noc? Wiele osób ładuje swój telefon nawet codziennie. Sposób ładowania telefonu ma duży wpływ na długość pracy baterii. Ale nie tylko. Okazuje się, że to, w jaki sposób i gdzie ładujemy baterię może zagrażać naszemu bezpieczeństwu. - Urządzenia mobilne mogą stać się celem hakerów - ostrzegają służby. Sprawdź, czy też tak robisz! Zobacz też, jak ładować baterię w smartfonie.

Takie ładowanie telefonu może być niebezpieczne

Telefon ładujemy nawet codziennie. Okazuje się, że sposób, w jaki to robimy, wpływa nie tylko na żywotność baterii.

Służby ostrzegają, że ładowanie telefonu w miejscach publicznych może być niebezpieczne.

Jak informuje między innymi FBI, korzystanie z publicznych stacji ładowania telefonów na przykład na lotniskach, w hotelach, w centrach handlowych czy w środkach komunikacji miejskiej jest ryzykowne i może się okazać niebezpieczne. Urządzenia mobilne mogą stać się celem hakerów - ostrzegają specjaliści.

Jak wyjaśniają, hakerzy instalują złośliwe kody w publicznych stacjach ładowania telefonów. Umożliwia im to odczytywanie a tym samym kradzież danych osobowych, haseł i innych informacji z urządzeń mobilnych a nawet ich lokalizowanie i śledzenie.

Unikaj korzystania z bezpłatnych stacji ładowania na lotniskach, w hotelach czy centrach handlowych. Źli aktorzy wymyślili sposoby wykorzystania publicznych portów USB do wprowadzenia złośliwego oprogramowania i oprogramowania monitorującego na urządzenia. Noś ze sobą własną ładowarkę i kabel USB i zamiast tego korzystaj z gniazdka elektrycznego - ostrzega FBI we wpisie na Twitterze.

Także Federalna Komisja Łączności (FCC) na swojej stronie internetowej ostrzega przed używaniem publicznych ładowarek i zaleca:

  • używanie przenośnej ładowarki,
  • korzystanie z gniazdka sieciowego,
  • korzystanie z kabli typu "charging-only", które nie pozwalają na przesyłanie danych podczas ładowania.

Tak ładować baterię w smartfonie, by trzymała dłużej - sprawdź

To, w jaki sposób ładujesz telefon, ma duży wpływ na długość pracy baterii. Poprawne i bezpieczne ładowanie baterii w telefonie nie jest to trudne, jednak warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Jak ładować telefon żeby bateria trzymała dłużej? Czy trzeba ładować telefon do 100%? Czy można ładować telefon przez całą noc? Sprawdź teraz w naszej galerii najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać, ładując telefon:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak ładować telefon, żeby bateria trzymała dłużej? Takie ładowanie telefonu może być niebezpieczne - sprawdź - Gazeta Pomorska

Wróć na gra.pl Gra.pl