Spis treści
Smartfony, aplikacje mobilne i nasz komfort
Proces rozwoju technologii doprowadził do tego, że urządzenia elektroniczne na przestrzeni lat znacznie się zmniejszyły. Zwiększyła się natomiast ich funkcjonalność i śmiało możemy powiedzieć, że w naszych kieszeniach nosimy teraz nowoczesne centra danych. Powszechne smartfony już dawno bowiem przestały służyć jedynie do komunikacji i oferują nam szeroki wachlarz możliwości, od tych zapewnianych zwykle przez różne narzędzia, jak kalkulatory, zegarki, skanery itp., aż po bardziej zaawansowane programy.
Co więcej, możliwości naszych urządzeń swobodnie możemy poszerzać i dostosowywać do własnych potrzeb za pomocą aplikacji mobilnych. Te są natomiast bardzo różne, ale zawsze trzeba pamiętać o tym, aby pobierając je korzystać jedynie z licencjonowanych, oficjalnych sklepów. Niestety, nawet to nie zawsze gwarantuje nam bezpieczeństwo.
Nowa opcja Google Play – konta w aplikacjach
Obecnie większość ludzi posiadających smartfon korzysta z systemu Android, a tym samym z Google Play. Jak to możliwe? Ponieważ wśród wszystkich urządzeń mobilnych na całym świecie aż ponad 70% działa właśnie na tym systemie operacyjnym. Z kolei Google Play to największy i główny licencjonowany sklep z aplikacjami na Android. Ogłoszona właśnie nowość powinna więc zainteresować większość z tych użytkowników.
Okazało się bowiem, że długo wyczekiwana i upragniona przez użytkowników systemu Android funkcja pojawiła się już w Google Play. Chodzi konkretnie o możliwość zarządzania swoimi kontami ze wszystkich aplikacji pobranych ze sklepu mobilnego Google w jednym miejscu. Dzięki temu nie musimy już usuwać kont z poziomu poszczególnych programów, niekiedy już odinstalowanych.
Wystarczy teraz, że wejdziemy na kartę danej aplikacji w Google Play i skorzystamy z linku bezpośredniego do dewelopera. Tam znajdziemy możliwość usunięcia naszego konta ze stworzonej przez niego aplikacji, nawet jeśli nie posiadamy jej już na smartfonie. To proste i wygodne rozwiązanie, które powinno być dostępne już od dawna. Cóż, jak to mówią, lepiej późno niż wcale.
Sprawdź też: