Już dziś pierwsza międzynarodowa konferencja inwestycyjna branży gier w Warszawie. Udział biorą m.in. Meta, Microsoft i Bloober Team

Anita Persona
Anita Persona
Games Invest Forum - pierwsza międzynarodowa konferencja inwestycyjna to szansa dla polskiej branży gier.
Games Invest Forum - pierwsza międzynarodowa konferencja inwestycyjna to szansa dla polskiej branży gier. Florian Olivo on Unsplash
Już dziś, czyli 7 marca 2023 roku odbędzie się pierwsza międzynarodowa konferencja inwestycyjna branży gier w Warszawie - Games Invest Forum. Udział wezmą m.in. Meta, Microsoft i polskie studio Bloober Team. Zapowiedziana już panele tematyczne. Sprawdźcie szczegóły.

Spis treści

Pamiętamy jeszcze czasy, gdy gry komputerowe dopiero rozpowszechniały się w Polsce, będąc kolejnym „powiewem z zachodu”. Choć samo medium zarówno w naszym kraju, jak i na świcie długo borykało się m.in. z krzywdzącymi stereotypami, to krok po kroku branża gamingowa stała się jedną z najważniejszych i najbardziej dochodowych na świecie. Wystarczy powiedzieć, że pod względem budżetów poszczególnym grom mogą pozazdrościć największe hollywoodzkie produkcje. Na szczęście, nasz kraj nie pozostał w tym wszystkim w tyle.

Rynek i inwestycje gamingowe w Polsce

Obecnie z dumą możemy powiedzieć, że nasi rodzimi deweloperzy oraz ich produkuje na stałe zadomowiły się w międzynarodowym gamingu. Prym w tym oczywiście wiodą takie studia, jak CD Projekt, Techland czy Bloober Team. Ten ostatni z kolei może pochwalić się uznaniem nie tylko z perspektywy uznania dla swoich produkcji, ale i do postawy biznesowej.

Najlepszym tego dowodem jest prestiżowa, międzynarodowa nagroda biznesowa CEO Today Global Award, która w 2022 roku została przyznana prezesowi Bloober Team. Co więcej, Piotr Babieno jest pierwszym Polakiem, który otrzymał to wyróżnienie przyznawane osobom wyjątkowo wykazującym się w biznesie w ogóle. Strategia samej firmy została natomiast uznana za „unikalna w całym biznesie”. Jako więc poniekąd eksperci w tej dziedzinie, Bloober Team postanowił wspomóc całą polską branżę, a krokiem ku temu jest dzisiejsza konferencja.

Dziś, 7 marca 2023 roku w Warszawie odbędzie się Games Invest Forum.
Dziś, 7 marca 2023 roku w Warszawie odbędzie się Games Invest Forum. Games Invest Forum

Games Invest Forum w Warszawie

Bloober Team jest głównym sponsorem ważnego dla polskiej branży gier wydarzenia, które odbędzie się właśnie dziś, czyli 7 marca 2023 roku w Warszawie. Jest to pierwsza międzynarodowa konferencja inwestycyjna branży gier i zarazem unikatowy event, skupiony właśnie na inwestycyjno-biznesowej stronie developerskich działań. W jego trakcie przedstawiciele polskich spółek gamingowych mają możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń z największymi rodzimymi i międzynarodowymi inwestorami, analitykami i wydawcami. Tematem przewodnim pierwszego spotkania w ramach Games Invest Forum są natomiast „prawdziwe wartości w branży gier”.

W Games Invest Forum wezmą udział przedstawiciele m.in. takich gigantów, jak firmy Meta (Facebook, Instagram) czy też Microsoft. Agenda wydarzenia obejmuje także fora, panele oraz prezentacje, a wśród nich:

  • Prezentacja strategii Bloober Team na lata 2023-2027
  • Panel: Gamedev w czasach bessy - czy kryzys to szansa na innowację?
  • Prezentacja firmy Microsoft
  • Prezentacja Try Evidence - "Jak wyjść z pudełka?"
  • Panel: Polski rynek gaming’u oczami inwestorów globalnych.
  • Prezentacja firmy Meta
  • Panel: Konsolidacja zdefragmentowanego polskiego rynku gier - szansa dla polskich inwestorów?

Trzeba przyznać, że Games Invest Forum to ciekawa i perspektywiczna inicjatywa, która miejmy nadzieję, przyczyni się do dalszego rozwoju polskich deweloperów. Tym samym, polska branża gamingowa będzie rosnąć w siłę i będziemy otrzymywać kolejne, wyjątkowe produkcje.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl