LoL najpopularniejsze kombinacje bohaterów pod względem ról – jakie połączenia preferują gracze League of Legends?

Anita Persona
Anita Persona
Zeri to jedna z najnowszych postaci w gronie bohaterów LoL. Rola przypisana "Iskierce" to strzelec.
Zeri to jedna z najnowszych postaci w gronie bohaterów LoL. Rola przypisana "Iskierce" to strzelec. Riot Games/materiały prasowe
League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier sieciowych już od lat. Taktyczność poszczególnych starć sprawia, że pojawiają się analizy poszczególnych wariantów i kombinacji. Najnowsza z nich dotyczy najczęstszych połączeń ról postaci.

League of Legends to marka, która na stałe zapisała się na kartach historii gamingu. Popularność tytułu jest niezachwiana od lat, a turnieje przyciągają licznych chętnych do udziału i oglądania, a także zapewniają pokaźne nagrody. Od czasu premiery LoL gra jest sukcesywnie rozwijana, m.in. poprzez dodawanie nowych postaci. W ostatnim czasie do gry trafiły choćby Zeri. Obecnie w produkcji dostępnych jest prawie 160 bohaterów grywalnych. Co istotne, każdy z nich ma przypisana określoną rolę, jak np. mag, wojownik, strzelec, wsparcie (suport) i obrońca. Z rolami tymi związane są oczywiście określone cechy, predysponujące właśnie te, określone style walki.

Monitory idealne do gier w promocyjnych cenach!

Materiały promocyjne partnera

Taktyka i kombinacje postaci - LoL

Starcia w poszczególnych meczach w LoL wymagają od drużyn dużej kompatybilności i zastosowania taktyki, w którą wlicza się także odpowiednie dopasowanie poszczególnych postaci oraz ich ról. Nic więc dziwnego, że powstają liczne analizy na temat optymalizacji wyborów odnośnie rozgrywki oraz zestawienia najpopularniejszych taktyk, itp. Jedną z takowych analiz zaprezentował użytkownik serwisu Reddit, kryjący się pod Nickiem Dr Shahin Rostami.

Gracz i pasjonat League of Legends opublikował filmik analizujący najpopularniejsze wśród graczy połączenia ról postaci, na potrzeby którego stworzył także wykres, prezentujący poszczególne zależności. Komentujący filmik uważają jednak, aby nie kierować się ślepo zamieszczonymi danymi. W przypadku niektórych postaci bowiem, zdaniem użytkowników Reddit, Riot nie do końca przemyślanie przypisał im role i w rzeczywistości ich zdolności predysponują je do zupełnie innych. Niemniej, fani gry LoL mogą skorzystać na materiale i tym, w jaki sposób inni gracze najczęściej łączą podczas rozgrywki bohaterów pod kątem ich ról.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - prawdziwe studio VR w Warszawie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gra.pl Gra.pl