Najlepsze gry komputerowe pierwszego kwartału 2019 roku [LISTA]

DW
Najlepsze gry pierwszego kwartału 2019 roku
Najlepsze gry pierwszego kwartału 2019 roku
Najlepsze gry pierwszego kwartału 2019 roku. Za nami już trzy miesiące 2019 roku. Z tego tytułu warto przypomnieć sobie, jakie premiery miały miejsce w ostatnim czasie. W co warto przegrać kilkadziesiąt godzin? Jaka produkcja zasługuje na szczególne wyróżnienie? Oto lista najlepszych gier wydanych dotychczas w 2019 roku.

Devil May Cry 5 (PC, PS4, Xbox One)

Wobec wielu opinii graczy na temat poprzednich odsłon serii, twórcy Devil May Cry 5 zdecydowanie poszli im na rękę. Tym razem Capcom oferuje przyjemną, ale wciąż efektowną rozgrywkę. Studio postawiło przede wszystkim na rozrywkę niż warstwę fabularną. Capcom konsekwentnie od lat dąży jedną drogą. Każda kolejna gra z serii Devil May Cry ma być ładniejsza, lepsza i mocniejsza. Twórcy sporządzili więc listę ulubionych postaci, złoczyńców, broni i motywów, a następnie umieścili to wszystko do Devil May Cry 5. Z tego tytułu mamy więc aż trzy grywalne postaci. Ma to swoje plusy, jak choćby możliwość kooperacji w trybie online. Wszystko w Devil May Cry 5 wygląda pięknie. Modele postaci są szczegółowe i responsywne z otoczeniem. Lokacje nie powodują efektu "wow", ale są wykonane na tyle solidnie, że spodobają się każdemu. Część z nich jest wykonana z dużym naciskiem na detale, co poprawia jakość rozgrywki.

Resident Evil 2 (PC, PS4, Xbox One)

Resident Evil 2 Remake opracowany został przez Capcom z myślą o nowoczesnych platformach sprzętowych, bazując na oryginalnej fabule oraz nieco zmodyfikowanej mechanice pierwowzoru. Historia opiera się o kanwę pierwowzoru, ale zaczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniej odsłony. Epidemia sprawia, że mieszkańcy Raccoon City zaczynają zmieniać się w krwiożercze potwory. W tym samym czasie do miasta przybywa początkujący policjant Leon S. Kennedy oraz młoda Claire Redfield, która próbuje odnaleźć swego brata. Mechanika rozgrywki również jest podobna do wersji z 1998 roku. Gracze mają do dyspozycji dwie postacie, obie z nich mają inny wpływ na kształt rozgrywki i kontynuację historii. Wiele różnych wątków sprawia, że tytuł można ograć na kilka sposobów. Głównym celem gracza jest eksploracja ulic i budynków miasta opanowanego przez potwory, a w razie zagrożenia używać bogatego ekwipunku. Po 21 latach zmianie uległa kamera, która w końcu poprawnie podąża za bohaterem.

Kingdom Hearts III (PS4, Xbox One)

Kingdom Hearts III jest bezpośrednią kontynuacją Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance, które ukazało się w 2012 roku na konsoli Nintendo 3DS. Jest to zwieńczenie historii rozpoczętej w 2002 roku. Bohaterami gry są ponownie Sora, Riku, Kairi oraz postacie stworzone przez Walta Disneya, czyli Donald, Mickey czy Goofy. Podczas rozgrywki oglądamy lokacje, które przypominają nam dobrze znane scenerie z produkcji studia Disneya. Odwiedzamy więc m.in. świat Herkulesa, Kubusia Puchatka i Piraci z Karaibów.

W Kingdom Hearts III system walki jest niezwykle widowiskowy. Liczne kombinacje oraz różne rodzaje wrogów sprawiają, że zabawa jest wyjątkowo efektowna i zapewnia dużą frajdę. W trakcie wykonywania misji spotykamy się również z potężnymi bossami, z którymi walka często jest długa, ale ciekawa. Trzecia część Kingdom Hearts to ciepła i przejmująca opowieść o walce z własnymi słabościami, sile przyjaźni i pokonywaniu rozprzestrzeniającej się ciemności. Ot, niemal każda produkcja Disneya, wykonana z rozmachem i rzetelnością.

Metro Exodus (PC, PS4, Xbox One)

Trzecia odsłona gry wideo inspirowana twórczością Dmitrija Głuchowskiego. Gracze po raz kolejny wcielają się w bohatera przemierzającego rosyjskie ziemie zniszczone przez wojnę atomową. Miejscem akcji w końcu przestały być zamknięte i klaustrofobiczne - tym razem postacie wyszły na światło dzienne i zwiedzają fantastyczne lokacje o wysokiej jakości wykonania. Klimat w Metro Exodus jest rewelacyjny, cały czas ma się wrażenie, że brało się udział w wojnie jądrowej lub należało przeżyć ćwierć wieku pod ziemią. Dodatkowym smaczkiem jest możliwość modyfikacji broni i jej obsługa.

Civilization VI: Gathering Storm (PC)

Drugi duży dodatek do gry Sid Meier’s Civilization VI. Gathering Storm wzbogaca tę produkcję o szereg aspektów związanych z klimatem oraz geologią. Poza tym ważną rolę odgrywają tutaj surowce i topografia terenu.

Znacznej poprawie uległa dyplomacja, która została wzbogacona o kilka nowych rozwiązań. W Gathering Storm pojawiły się "względy dyplomatyczne" i "urazy", które zmieniają system negocjacji między mocarstwami. Warunki pogodowe to kolejny czynnik zmuszający do myślenia przy ekspansji. W dodatku pojawiły się nowe postacie oraz cywilizacje, które są zrealizowane z pomysłem.

Tannenberg (PC)

Tannenberg jest rozszerzeniem do multiplayerowego FPS-a zatytułowanego Verdun. Gracze znów przenoszą się do czasów I wojny światowej, tym razem został dla nich otwarty front wschodni. Tym razem twórcy stworzyli nowy front, który nie polega już na walce okopowej. W ręce graczy oddano rozległe mapy, które zostały odwzorowane na podstawie obrazów z początków XX wieku. Odwzorowane są zarówno mundury i uzbrojenie, jak i pejzaże galicyjskich terenów.

Wśród wariantów rozgrywki dostępnych w Tannenberg błyszczy przede wszystkim zupełnie nowy tryb zwany Maneuver, w którym mierzy się ze sobą sześćdziesięciu czterech graczy podzielonych na dwie drużyny. W dodatku developerzy zoptymalizowali oba tytuły i są one kompatybilne. Bez żadnego problemu możemy więc przenieść się z frontu zachodniego na wschodni i odwrotnie.

Hearts of Iron IV: Man the Guns (PC)

Czwarte duże rozszerzenie do drugowojennej globalnej strategii firmy Paradox Interactive. Tym razem twórcy postawili na rozwój morskiego aspektu wojny. Gracz może decydować o projektowaniu własnych statków, decydująć m.in. o typie pancerza i uzbrojenia. Pojawiła się również opcja ulepszania sprzętu, podobnie jak w lotnictwie i siłach lądowych. Dodatek wprowadza również dodatkowe opcje dla demokratycznych krajów oraz nowe szlaki morskie do Stanów Zjednoczonych i innych wielkich potęg.

Poza tym, Paradox Interactive wprowadził dla graczy patch 1.6 usprawniający rozgrywkę, optymalizujący późniejszy etap wojny i wprowadzający kilka nowości, jak choćby system paliwa. Od teraz pozyskiwana ropa gromadzi się w naszych zasobach i wykorzystywana jest do ruchów wojsk, zamiast produkcji wyposażenia.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl