Netflix kupuje studio gamingowe Next Games - kolejny krok w rozwoju Netflix Games

Anita Persona
Anita Persona
Next Games będzie solidnym nabytkiem Netflix w ramach rozwijanego Netflix Games.
Next Games będzie solidnym nabytkiem Netflix w ramach rozwijanego Netflix Games. Next Games/materiały prasowe
Netflix od jakiegoś czasu inwestuje w gry, czego przykładem jest usługa Netflix Games. Teraz z kolei gigant postanowił przejąć deweloperów gier, a konkretnie studio Next Games. Oferta jest hojna, a obie strony zgodne. Sprawdźcie szczegóły.

Spis treści

Gaming przyciąga gigantów

Gaming to obecnie jedna z najbardziej dochodowych i bogatych branż. Wystarczy powiedzieć, że budżety, które w kontekście kinowych hitów postrzegane są jako ogromne, w przypadku gier AAA są niezbyt imponujące. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm chce „wykroićkawałek tego tortu” dla siebie i nawet nie posiadając doświadczenia w tej branży, zaczyna w nią inwestować. Przykładem może być choćby Amazon, który do swojej usługi abonamentowej Amazon Prime dołączył stosunkowo niedawno – Amazon Prime Gaming.

Netflix z apetytem na gry komputerowe

Również gigant streamingowy Netflix postanowił zainwestować w gaming, czego owocem jest choćby Netflix Games. Póki co jednak, na liście gier dostępnych w ramach rzeczonej opcji są jedynie tytuły stworzone przez zewnętrznych deweloperów. Wobec ambitnych planów serwisu, Netflix nie zamierza na tym poprzestać i już utworzył wewnętrzne studio gier. Także najnowsza inwestycja amerykańskiej platformy V.O.D przyczyni się do poszerzenia możliwości firmy w zakresie gamingu.

Netflix kupuje Next Games

Ogłoszono właśnie, że Netflix złożył ofertę na wykup pakietu kontrolnego developerów gier – studia Next Games. Twórcy specjalizują się w grach mobilnych na popularnych franczyzach i opracowali dotychczas m.in. The Walking Dead: No Man’s Land i Survival Instinct, a także Balede Runner Rouge. Developerzy już wcześniej współpracowali z Netflix, czego owocem była gra Stranger Things: Puzzle Tales. Teraz jednak współpraca z pewnością znacznie się zacieśni.

Monitory idealne do gier w promocyjnych cenach!

Warunki kupna Next Games przez Netflix

Umowa na wykup większości akcji giełdowych Next Games, a tym samy kontroli nad studiem, jeszcze nie została sfinalizowana. Według przepisów, od 14 marca do 8 kwietnia 2022 roku będzie trwać przetarg, w czasie którego inne firmy będą mogły złożyć konkurencyjne oferty. Jest to jednak mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę kwoty, o jakich mowa.

Pakiet kontrolny akcji Next Games będzie bowiem kosztować Netflix 65 mln euro, czyli dokładnie 2,10 euro za akcję. Przy takich kwotach oferta Netflix wydaje się więc bezkonkurencyjna. Co więcej, obydwie strony transakcji są tego świadome, czego dowodem są oficjalne oświadczenia:

Next Games ma doświadczony zespół zarządzający, duże doświadczenie w grach mobilnych opartych na franczyzach rozrywkowych i solidne możliwości operacyjne. Cieszymy się, że Next Games dołączy do Netflix jako główne studio w strategicznym rejonie i na kluczowym rynku talentów, rozszerzając możliwości naszego wewnętrznego studia gier. Choć dopiero zaczynamy w branży gier, jestem przekonany, że razem z Next Games będziemy w stanie zbudować portfolio światowej klasy produkcji, które zachwycą naszych użytkowników na całym świecie. – Michael Verdu, wiceprezes Netflix ds. gier

Również studio Next Games wydaje się podzielać powyższe nadzieje. W komunikacie na oficjalnej stronie dewelopera przeczytać możemy, że akcjonariusze studia jednogłośnie przyjęli propozycje Netflix.

Połączenie sił z największą na świecie usługą przesyłania strumieniowego, Netflix, stanowi okazję do logicznej i ekscytującej kontynuacji naszej strategii tworzenia interaktywnych doświadczeń, którymi cieszy się cały świat. Nasza ścisła współpraca z Netflix przy Stranger Things: Puzzle Tales dowiodła już, że razem tworzymy silne partnerstwo. To wyjątkowa okazja, aby podnieść poziom studia na wszystkich frontach i wspólnie kontynuować naszą misję. - Teemu Huuhtanen, dyrektor generalny Next Games

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nic nie wskazuje, aby było inaczej, transakcja zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2022 roku.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gra.pl Gra.pl