Nowe funkcje w aplikacji PKP Intercity ułatwią podróże koleją. Użytkownicy kupili już w niej 300 tys. biletów

Piotr Szymański
Piotr Szymański
Nowa aplikacja PKP Intercity jest dostępna na wszystkie telefony, zarówno te z systemem Android, jak i iOS. Jakie funkcje oferuje?
Nowa aplikacja PKP Intercity jest dostępna na wszystkie telefony, zarówno te z systemem Android, jak i iOS. Jakie funkcje oferuje? Szymon Starnawski / Polska Press
Kupowanie biletów na przejazd polskimi kolejami stało się jeszcze prostsze. Od jakiegoś czasu PKP Intercity pozwalało na zakup biletów w aplikacjach mobilnych poprzez partnerów handlowych z innych firm. Teraz zmieniło się to za sprawą powstania nowej aplikacji PKP Intercity, który zintegrowała dwa dotychczasowe rozwiązania – IC Mobile Navigator i mWars. Sprawdź nowe funkcje w apce PKP Intercity.

Spis treści

Nowa aplikacja mobilna PKP

PKP Intercity niedawna posiadało w swoim portfolio dwie aplikacje mobilne:

  • IC Mobile Navigator – służy głównie jako wyszukiwarka połączeń, jednak pozwala także na zakup biletów poprzez zewnętrznych partnerów handlowych;
  • mWars – aplikacja, dzięki której możesz złożyć zamówienie w pociągu z dostarczeniem potrawy do swojego miejsca siedzącego.

Nowa aplikacja PKP Intercity połączyła te dwie usługi, jednocześnie dostarczając użytkownikom prostsze rozwiązania w zakresie zakupu biletów.

Jednak PKP Intercity, a nie „Pekapka”

– Nasza strategia zakłada ulepszanie doświadczeń pasażerów na każdym etapie podróży, a jednym z nich jest właśnie zakup biletu, który systematycznie staje się coraz prostszy. Dlatego już projekt aplikacji zakładał wygodę użytkowania i możliwość elastycznego rozszerzania o dodatkowe usługi. Dotychczasowa aplikacja IC Mobile Navigator musiała się udać na zasłużoną emeryturę. Jej następczyni, aplikacja PKP Intercity, pozwala na szybsze zaplanowanie podróży i zakup biletu. Zachęcamy do korzystania z nowych aplikacji, bo z nimi podróże pociągiem stają się jeszcze łatwiejsze – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity, cytowany w komunikacie prasowym.

Nowa aplikacja mobilna PKP Intercity, która zastąpiła IC Mobile Navigator, oferuje wiele rozwiązań zwiększających komfort użytkowania i oszczędzających czas podróżnych. Do nich należy funkcja zakupu biletów „Tam i Powrót” w ramach jednej transakcji, a same połączenia szybko i łatwo znaleźć można dzięki szerokiemu wyborowi filtrów w wyszukiwarce.

W ramach jednej transakcji podróżni zakupią również bilety na przejazd z przesiadką oraz bilety na przewóz roweru, dodatkowego bagażu czy czworonogiego towarzysza podróży. W łatwy sposób można sprawdzić najtańsze i najszybsze połączenie w wybranej relacji.

Dla tych, którzy podróżują często, przydatna będzie funkcja „Profili zakupowych”, dzięki której można zdefiniować część stałych parametrów podróży.

W aktualizacji z 3 marca pasażerowie zyskali możliwość graficznej rezerwacji miejsc w wybranych składach wagonowych Express InterCity. Funkcjonalność została niedawno wprowadzona w systemie internetowej sprzedaży, a teraz mogą z niej skorzystać posiadacze urządzeń przenośnych. Dodatkowo do aplikacji wprowadzono graficzną prezentację frekwencji. Jak poinformowano, w udostępnionej dwa miesiące temu aplikacji podróżni zakupili już 120 tysięcy biletów.

Za bilety podróżni mogą zapłacić nowoczesnymi metodami płatności, takimi jak:

  • Google Pay,
  • Apple Pay,
  • czy BLIK.

Aplikacja PKP Intercity połączona jest z kontem użytkownika w systemie e-IC, co oferuje wygodę użytkowania na różnych urządzeniach i bilety offline, a zalogować się będzie można do niej także wykorzystując odcisk palca lub skan twarzy (FaceID).

Zakup biletu zakończony będzie monitem o powodzeniu transakcji, na którym podróżni znajdą też informacje o prognozie pogody w dniu podróży. W aplikacji znajduje się również funkcja zmiany imienia i nazwiska, dzięki czemu w wypadku literówki w danych będzie można dokonać szybkiej korekty bez konieczności zwracania biletu.

Dzięki modułowi mWars, w pociągach z wagonem restauracyjnym, podróżni będą mogli zamówić posiłek, nie wstając z fotela. Wybraną potrawę lub napój obsługa dostarczy do miejsca pasażera. Dodatkowo w aplikacji każdy podróżny znajdzie informację o śladzie węglowym, jaki wygeneruje podróż w porównaniu do innych środków transportu.

Ciekawą funkcjonalnością jest też zakładka „Łowcy Promo”, dla osób polujących na bilety w wyjątkowo korzystnych cenach.

Co nowego w aplikacji PKP Intercity? Najważniejsze funkcje:

  • Zamawianiu posiłku z Warsu do swojego miejsca w pociągu.
  • Możliwość rezerwacji miejsce na podstawie schematu graficznego.
  • Dodatkowe funkcje związane z obsługą użytkowników niepełnosprawnych.
  • Nowe kanały płatności (karty płatnicze, BLIK).
  • Łatwa wymiana i anulacja biletów.
  • Zakładka „Łowcy Promo” dla poszukujących okazji biletowych.
  • „Profile zakupowe” dla osób często korzystających z wybranych połączeń.
  • Możliwość zamówienia faktury VAT za zakup biletu.
  • Bardziej intuicyjny i nowoczesny interfejs.

Jak podaje PKP, w kolejnych wersjach dodane zostaną takie udogodnienia, jak m.in. sprzedaż biletów międzynarodowych, opcja udostępnienia biletu innej osobie czy możliwość dodania biletu do kalendarza. W przyszłości aplikacja pokaże lokalizację pociągu na mapie, informacje o opóźnieniach oraz umożliwi korzystanie z programu lojalnościowego, zakup biletu z więcej niż jedną przesiadką w jednej transakcji oraz udział w offsecie ekologicznym. Wśród nowych funkcjonalności znajdzie się także możliwość kontaktu poprzez aplikację z drużyną konduktorską w celu zgłoszenia nieodpowiedniej temperatury w pociągu, usterek lub problematycznego zachowania współpasażerów.

Kolejne funkcje w apce PKP Intercity

Jak poinformowało w drugiej połowie kwietnia PKP Intercity, w aplikacji można już płacić za bilety przy pomocy Apple Pay, czyli systemu płatności internetowych na iPhone'y. Do tej pory użytkownicy mieli do wyboru płatność kartą, BLIK-iem, a od początku marca również poprzez Google Pay.

Poza tym w aplikacji PKP Intercity wprowadzono funkcję metastacji. Dzięki niej w wyszukiwarce nie trzeba już wpisywać dokładnej nazwy stacji – wystarczy wpisanie nazwy miejsca początkowego i końcowego, a algorytm pokaże wszystkie dostępne połączenia danego miasta.

Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, „w praktyce oznacza to, że jadący z Warszawy do Krakowa podróżny nie musi wpisywać w wyszukiwarce 'Warszawa Centralna', a wystarczy, że wpisze frazę 'Warszawa (dowolna stacja)'. Aplikacja pokaże wszystkie pociągi odjeżdżające z różnych stacji w stolicy. Podobnie jest z celem podróży – zamiast wpisywać 'Kraków Główny' wystarczy wpisać 'Kraków (dowolna stacja)', a aplikacja pokaże pociągi zatrzymujące się na różnych stacjach w stolicy Małopolski”.

– Intensywnie pracujemy nad tym, aby stale ulepszać naszą aplikację mobilną. Chcemy, aby wyszukanie dogodnego połączenia, zakup biletu na nie oraz korzystanie z aplikacji podczas podróży było proste, intuicyjne i wygodne. Ostatnie tygodnie pokazują, że pasażerowie coraz częściej korzystają z aplikacji PKP Intercity – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Według najnowszych danych, przez pierwsze trzy miesiące jej funkcjonowania nowej aplikacji PKP Intercity pasażerowie kupili w niej już 300 tysięcy biletów.

Apka PKP Intercity do pobrania za darmo

Nowa aplikacja mobilna PKP Intercity dostępna jest do pobrania za darmo dla posiadaczy telefonów z systemem Android i iOS. Ściągnąć należy ją z oficjalnych sklepów z aplikacjami z poniższych linków:

Zobacz również:

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gra.pl Gra.pl
Dodaj ogłoszenie