Nowe funkcje w Chrome - użytkownicy czekali na nie od lat. Sprawdź szczegóły

Anita Persona
Anita Persona
Google wprowadza w wyszukiwarce Chrome nowe funkcje, które ucieszą użytkowników i usprawnia korzystanie z narzędzia.
Google wprowadza w wyszukiwarce Chrome nowe funkcje, które ucieszą użytkowników i usprawnia korzystanie z narzędzia. Souvik Banerjee/Unsplash
Należąca do firmy Google wyszukiwarka Chrome należy do najpopularniejszych na świecie. Teraz otrzymała dwie nowe funkcje, które rozwiązują dotychczasowe problemy i są odpowiedzią na długoletnie prośby użytkowników. O co dokładnie chodzi? Sprawdźcie.

Spis treści

Już wielokrotnie słyszeliśmy, że obecnie mamy praktycznie całą wiedzę świata na wyciągniecie ręki. Nieistotne już w tym przypadku, że wielu ludzi wykorzystuje te możliwości do oglądania śmiesznych kotów w internecie. Wszystko sprowadza się do tego, iż zawsze i wszędzie możemy wyszukać interesujące, a także przydatne nam wiadomości. Głównym narzędziem do tego są natomiast przeglądarki internetowe.

Google Chrome nie bez wad

Według najnowszych raportów wśród najpopularniejszych obecnie przeglądarek internetowych prym na świcie wiodą m.in.:

  • Google Chrome,
  • Safari,
  • Opera,
  • Mozilla Firefox,
  • Microsoft Edge.

C ciekawe, jedna z nich zdecydowanie przoduje na tle innych i jest to Google Chrome. Korzysta z niego aż około 65% użytkowników zarówno urządzeń mobilnych, jak i stacjonarny oraz laptopów. Choć Chrome posiada wiele przydatnych cech i funkcji, to nie jest pozbawiony przy tym wad. Największe z nich są jednak właśnie eliminowane.

Nowe funkcje Chrome – poprawa wydajności i oszczędzanie energii

Pomimo licznych zalet, Chrome znajduje się w czołówce wyszukiwarek najbardziej obciążających pamięć RAM urządzeń oraz wyczerpujących ich baterię. Na szczęście firma Google postanowiła to zmienić. Wszystko za sprawą dwóch nowych funkcji Chrome, które są właśnie wdrażane.

Wydajność i oszczędzanie pamięci RAM w Chrome
Opcja oszczędzania pamięci w Chrome polega na tym, że nieużywane karty zostają dezaktywowane, czyli „zamrożone”. Nie oznacza to jednak, że zostaną zamknięte, bowiem po kliknięciu w nie, załadują się ponowie. Dzięki temu „działając w tle”, nie będą obciążać pamięci urządzenia i wyszukiwarka będzie działać szybciej. Jeśli jednak chcemy, aby konkretne strony zawsze były aktywne, to wystarczy dodać je w opcji „Wydajność”.

Oszczędzanie baterii w przypadku Chrome
Nowa funkcja oszczędzania energii, jak sama nazwa wskazuje, pozwoli na lepszą wydajność baterii urządzenia w czasie korzystania z Chrome’a. W największym uproszczeniu blokuje ona część zadań przeprowadzanych w tle oraz częstotliwość zapisywania i odświeżania obrazów. Opcja działa automatycznie, gdy poziom energii baterii jest niski lub sprzęt jest odłączony od zasilania. Według Google, opcja ta może wpływać na wydajność gier i oglądanych filmów, ale łatwo może być wyłączona w dowolnym momencie dzięki ikonie listka po prawej stronie.

Obie opcje Chrome są domyślnie włączone, jednak w dogodnym momencie możemy je wyłączyć w Ustawieniach. Jeśli w waszych wyszukiwarkach jeszcze nie wprowadzono nowych funkcji, to wkrótce tak się stanie, ponieważ proces udostępniania zmian jest obecnie w toku.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl