Spis treści
Początki telefonii komórkowej w Polsce
Dziś telefon komórkowy jest nieodzownym elementem życia każdego człowieka. Służy nie tylko do komunikacji ze znajomymi, ale wielu osobom zastępuje również komputer. Współczesne sprzęty nie mają żadnego problemu z dostępem do internetu, choć jeszcze niedawno nie dało się za ich pomocą zrobić nic poza wykonaniem połączenia głosowego i wysłaniem krótkiej wiadomości tekstowej SMS.
Zobacz też: Jak odzyskać numer GG? Komunikator zachęca do korzystania
Pomijając telefony ważące 40 kg, przenośne komórki pojawiły się pod koniec lat 90. XX wieku. W 1991 roku pierwszy polski operator komórkowy - Centertel (obecnie Orange) - uruchomił swoje usługi. Dołączyły do niego sieci Plus i Era (obecnie T-Mobile) w 1996 roku, a ceny usług komórkowych zaczęły spadać. Były to czasy gdy swoją legendę budowały takie marki telefonów jak:
- Alcatel,
- Ericsson,
- Siemens,
- Motorola
- czy Nokia.
Na początku XXI wieku pojawiały się coraz tańsze, mniejsze i bardziej dostępne konsumenckie modele tych urządzeń. Wtedy też telefony komórkowe przestały być domeną biznesmenów, a stały się nieodłącznym atrybutem wszystkich ludzi.
Zobacz także: Oto najpopularniejsze komunikatory internetowe z dawnych lat. Na liście znajduje się nie tylko Gadu-Gadu
Kultowe stare telefony komórkowe
Na początku popularności komórek w Polsce na rynku przodowało zaledwie kilka popularnych modeli. Wśród leciwych już sprzętów wiele z nich było w ofercie operatorów, dzięki czemu miało je wiele osób i zaskarbiły sobie obecnie status kultowych.
Zobacz stare telefony komórkowe, które wywołują nostalgię. Zapraszamy do galerii!
Zobacz również: