Platforma Google Stadia napędzana będzie układami graficznymi Radeon

LIS
Google
Zoptymalizowane do użycia w chmurze układy graficzne Radeon będą napędzać platformę streamingu gier Google Stadia. Układy graficzne AMD są wyposażone w bardzo szybką i efektywną pamięć HBM2 i krytycznie istotne funkcje z perspektywy centrów danych.

Streaming współcześnie najbardziej wymagających gier wymaga olbrzymiej mocy obliczeniowej i zaawansowanej technologii, która pozwoli sprostać unikalnym wymaganiom od skalowalności po zabezpieczenia. To właśnie centra danych umożliwiają funkcjonowanie takiej streamingowej platformy, jak Stadia – skierowanej do graczy, programistów i twórców treści YouTube.

Przypomnijmy, że niedawno zaprezentowana Stadia to platforma gier wideo stworzona przez Google, która zapewnia dostęp do gier na dowolnym ekranie – niezależnie od tego, czy jest to telewizor, laptop, komputer stacjonarny, tablet czy telefon komórkowy. Google zamierza udostępniać gry w rozdzielczości do 4K i 60 klatek na sekundę z HDR i z dźwiękiem przestrzennym. Usługa ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku w wybranych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i większości krajów europejskich.

Trailer Google Stadia:

AMD wspiera ponadto Google swoim pakietem narzędzi deweloperskich, w tym AMD Radeon GPU Profiler (RGP) i swoim otwartym sterownikiem linuksowym dla interfejsu Vulkan, co pomoże deweloperom optymalizować ich przyszłe gry pod kątem użycia na nowej platformie. RGP pozwala programistom zwizualizować to, jak ich aplikacje wykorzystują układ graficzny i śledzić każdy proces dla pojedynczej klatki w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można łatwo i efektywnie usuwać błędy i optymalizować działanie gry przez oprogramowanie debugujące RenderDoc. (źródło: AMD)

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Platforma Google Stadia napędzana będzie układami graficznymi Radeon - Dziennik Zachodni

Wróć na gra.pl Gra.pl