Przyszłość polskiej piłki według gry FIFA 19. Piłkarze z największym potencjałem

DW
Bartek Syta
W grze FIFA 19 każdy z zawodników dysponuje poszczególnymi umiejętnościami (m.in. szybkość, podania i strzały) ocenionymi w skali od 1 do 99. Ich średnia wylicza natomiast ocenę ogólną danego zawodnika. Dla przykładu, Robert Lewandowski oceniony jest na 90. W trybie kariery wraz z biegiem lat rozwijają się niektórzy piłkarze. Możemy więc śmiało stwierdzić, że jest to pewnego rodzaju symulacja. Jak według FIFA 19 może wyglądać reprezentacja Polski za kilka lat? Oto polscy piłkarze z największym potencjałem. Pierwsza liczba oznacza obecną ich ocenę, natomiast liczba po strzałce to maksymalny możliwy rozwój.

Potencjał w Fifa 19: Bramkarze

Bartłomiej Drągowski - 71 -> 82
Marcin Bułka - 56 -> 78
Kamil Grabara - 59 -> 76

Trzech młodych bramkarzy, z których najlepiej (71) oceniony jest na dziś Bartłomiej Drągowski. Według analizy może on osiągnąć poziom nawet 82 oceny ogólnej. Dla porównania, 84 punktami dysponuje Wojciech Szczęsny, natomiast 80 notuje Łukasz Fabiański. W głębi zostają jeszcze Marcin Bułka oraz Kamil Grabara, którzy - według porównania - mogą osiągnąć poziom zbliżony do Łukasza Skorupskiego (76).

Potencjał w Fifa 19: Prawi obrońcy

Robert Gumny - 68 -> 84
Kacper Michalski - 60 -> 75

Robertowi Gumnemu Kanadyjczycy wróżą karierę pokroju Łukasza Piszczka. Obrońca Lecha może osiągnąć nawet 84 oceny ogólnej, podczas gdy zawodnik Borussii ma obecnie już tylko 81. Do Tomasza Kędziory i Bartosza Bereszyńskiego może za to w przyszłości równać Kacper Michalski z Górnika Zabrze.

Potencjał w Fifa 19: Środkowi obrońcy

Paweł Dawidowicz - 69 -> 80
Jan Bednarek - 71 -> 80
Przemysław Szymiński - 69 -> 78

Wyjątkowo mocno obsadzona pozycja. Dziś poza Kamilem Glikiem (83) próżno szukać klasowych obrońców. Najbliżej do lidera naszej defensywy ma obecnie Igor Lewczuk, Michał Pazdan i Marcin Kamiński (wszyscy 73). Już teraz jednak nie ustępuje im wyżej wymieniona trójka. Choć do Glika dużo im brakuje. W przyszłości możemy jednak liczyć na dwie kolumny na środku obrony.

Potencjał w Fifa 19: Środkowi pomocnicy

Sebastian Szymański - 67 -> 84
Szymon Żurkowski - 70 -> 82
Kamil Wojtkowski - 67 -> 84
David Kopacz - 62 -> 77
Maciej Śliwa - 56 -> 75

Oprócz Piotra Zielińskiego (80) i Grzegorza Krychowiaka (78) trudno szukać innych pewniaków do reprezentacji. W przyszłości może jednak nam wyrosnąć światowa jakość w środku pola. Jeśli tylko dojdzie do eksplozji talentu Szymańskiego, Żurkowskiego i Wojtkowskiego, czeka nas ogromna duma. Nieco mniej, choć nadal sporo rozwinąć mogą się David Kopacz i Maciej Śliwa. EA przewiduje im osiągnięcie umiejętności pokroju Karola Linettego (76)

Potencjał w Fifa 19: Prawoskrzydłowy

Tymoteusz Klupś - 59 -> 76

Na tej pozycji faktycznie możemy mieć problem. Do końca kariery zmierza sporymi krokami Jakub Błaszczykowski (75) i na próżno szukać godnych zastępców. Choć Kubę zastąpić mogą Maciej Makuszewski (71), Przemysław Frankowski (70) i Damian Kądzior (69) to właśnie w Tymoteuszu Klupsiu możemy pokładać nadzieję na tej pozycji.

Potencjał w Fifa 19: Lewoskrzydłowi

Kamil Jóźwiak - 66 -> 84
Jakub Bednarczyk - 59 -> 77

Kolejna pozycja ze świetnym rozwojem dla naszych piłkarzy. W tej chwili najlepiej ocenionym graczem jest Kamil Grosicki (74). Zaraz za nim plasują się Kapustka i Sobota, którym przecież do polskiej kadry bardzo daleko. Z pomocą mają przyjść Jóźwiak i Bednarczyk. Niektórzy tego drugiemu już wróżą głośny transfer na Zachód. Bednarczyk może natomiast grać zarówno na obronie, jak i wyżej.

Potencjał w Fifa 19: Napastnicy

Dawid Kownacki -> 69 - 81
Mariusz Stępiński - 73 -> 80
Jan Łoś - 55 -> 76

Na tym polu faktycznie lepiej jest "dziś". Robert Lewandowski (90) należy do absolutnego topu wśród strzelających, a tuż za jego plecami możemy umieścić Arkadiusza Milika (80-87). Żaden z wyżej wymienionych graczy nie ma szans na osiągnięcie tego poziomu. Trzeba nadmienić, że kompletnie pominięty został tu Krzysztof Piątek, którego ocena (72) na pewno wzrośnie w kolejnej edycji FIFY.

Potencjał w Fifa 19: PORÓWNANIE

Porównajmy więc obecny skład polskiej kadry i przypuszczalne zestawienie za kilka lat.

Wojciech Szczęsny (84) - Bartosz Bereszyński (73), Kamil Glik (83), Jan Bednarek (71), Tomasz Kędziora (74), Grzegorz Krychowiak (78), Mateusz Klich (72), Piotr Zieliński (80), Kamil Grosicki (74), Robert Lewandowski (90), Krzysztof Piątek (76)

Bartłomiej Drągowski (82) - Robert Gumny (84), Paweł Dawidowicz (80), Jan Bednarek (80), Tomasz Kędziora? (79) - Szymon Żurkowski (82), Kamil Wojtkowski (81) - Kamil Jóźwiak (84), Sebastian Szymański (84), Tymoteusz Klupś (76) - Dawid Kownacki (81)

O wiele lepiej prezentuje się skład zawodników z potencjałem, ale wątpliwe jest, że każdy z nich rozwinie się w takim stopniu, w jakim przewidzieli to programiści z EA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl