Te gry z lat 90. odmieniły życie całego pokolenia. W ostatniej dekadzie przed nowym millenium niemal każdy miał w domu amigę, atari czy peceta. I całe godziny spędzał na pokonywaniu kolejnych poziomów ulubionych gier. Które wciągały najbardziej? Do przejścia których niezbędne były kody? Przypomnijcie sobie stare gry z lat 90. które wciągały każdego, kto się do nich dorwał.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
G
Gość
Moje dzieciństwo przypadło na czasy gdy pegasus był luksusem, na który niewielu mogło sobie pozwolić, za to w każdym domu grało się w gry bez prądu i w naszej rodzinie pozostała taka tradycja. Teraz weekendy upływają nam pod znakiem Lombardu. Życie pod zastaw, planszówki opartej na popularnym serialu tv.
G
Gaming
The Settlers
r
retrokrypta
dla takich maniaków zapraszam na retrokrypta.blogspot.com :) retro beka ;) pozdro
g
gość
nie wolfstein
T
The best!
.
O
Ostatni_Mohikanin
Kiepski jestem - z tych tu wymienionych grałem tylko w Prince of Persia, Xenona i Golden Axe.
J
Jodla100
Gruntz :)
G
Gracz
Contra, River Raid,
z
zx
AMIGA 500 ZX SPECTRUM ATARI 65XE
c
commodore
ZX SPECTRUM ATARI AMIGA
G
Gość
Lemingi do tej pory mnie fascynują. :D
M
MKoro
Gry podłączone do telewizora, ładowane z kaset magnetofonowych. A kto kupił stację dyskietek 5,25 cala, ten był szefem dzielnicy. Ech, czasy... Wystarczył jeden megabajt, żeby pomieścić naprawdę dobrą, wciągającą grę. Dzisiaj cztery giga to za mało, mamy przerost formy nad treścią. Wszędzie to samo, weźmy choćby filmy: kolejna ekranizacja komiksu, choćby w nie wiem jakim UHD 3D, nie umywa się do oglądanego na czarno-białym Neptunie 424 "Tronu we krwi".
a
albion
e ktoś chyba nie grał w tamtych latach ,najlepsze wtedy gry i popularne to ;toki ,flimbos quest,trojan,commando.pang,shadow of the beast.lotus turbo,prince of Persja.sensible soccer.superfrog,giana sisters.worms.spelunker.renegade.kung fu master.rainbow islands.Pinball Dreams i fantasies,xenon.turican.zool.golden axe.