Ukryta funkcja spacji w smartfonach. Zmieni sposób, w jaki piszesz wiadomości na telefonie. Słyszałeś o niej?

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Zobacz zaskakującą funkcję, jaką może pełnić spacja w twoim smartfonie.
Zobacz zaskakującą funkcję, jaką może pełnić spacja w twoim smartfonie. Kacper Derwisz / Polska Press
Nasze smartfony często posiadają ukryte, niespodziewane funkcje, o których mało kto słyszał. Podobnie sprawa ma się z klawiaturą, której działanie wydaje się oczywiste, jednak również potrafi zaskoczyć. Chodzi konkretnie o spację, która oprócz tworzenia przestrzeni pomiędzy poszczególnymi wyrazami, potrafi robić jeszcze jedną rzecz. Zobacz, jak ułatwić sobie wprowadzanie tekstu z tą ukrytą funkcja spacji w smartfonie.

Spis treści

Smartfony i ich ukryte funkcje

Android oraz iOS w obecnych formach mają zaskakująco dużo funkcji, które są ukryte głęboko w oprogramowaniu. Mogą okazać się one niesamowicie przydatne i ułatwiać życie, o czym użytkownik przekonuje się dopiero wtedy, gdy się o nich dowie. Nie dotyczy to oczywiście jedynie platform mobilnych, jednak te coraz bardziej wypierają komputery domowe pośród codziennych użytkowników technologii.

Wprowadzanie tekstu na urządzeniach przenośnych z oczywistych przyczyn nie jest tak wygodne, jak za pomocą pełnowymiarowej, fizycznej klawiatury. Stukanie palcami w dotykowy ekran jest szybkie, jednak problem pojawia się, gdy trzeba cofnąć się do konkretnego miejsca w zdaniu, aby poprawić błąd. Producenci oprogramowania do smartfonów pomyśleli również i o tym, jednak niewiele osób wie, że nie trzeba na ślepo celować grubym palcem w mały punkcik wyświetlacza.

Ukryta funkcja spacji w smartfonach

Po wciśnięciu spacji między literami pojawia się odstęp, który izoluje zdania i wyrazy od siebie. Jest to jeden z najczęściej wciskanych przycisków, jednak mało kto wie, że może ona służyć do jeszcze jednej rzeczy. Ukryta funkcja spacji, która znajduje się na każdej klawiaturze na świecie, pomaga przede wszystkim z wyżej wspomnianym problemem edycji błędów we wpisywanym tekście.

Mało kto wie, że za pomocą spacji można poruszać kursorem podczas wpisywania tekstu. Wystarczy, że na klawiaturze ekranowej smartfona dotkniesz i przytrzymasz klawisz spacji. W tym momencie telefon pozwoli ci poruszać kursorem po całym obszarze wprowadzanego tekstu. Należy pamiętać, że aby poprawnie przemieszczać kreskę w górę i w dół w polu edycji, nie można oderwać palca od ekranu.

Na urządzeniach firmy Apple po przytrzymaniu spacji i podczas przesuwania kursora dodatkowo chwilowo znikają symbole z klawiatury.
Na urządzeniach firmy Apple po przytrzymaniu spacji i podczas przesuwania kursora dodatkowo chwilowo znikają symbole z klawiatury. Kacper Derwisz / Polska Press

Trik ten działa zarówno na

  • telefonach Apple iPhone z systemem iOS,
  • jak i wszystkich urządzeniach z Androidem.

Dzięki temu każdy użytkownik smartfona może cieszyć się łatwiejszym poprawianiem błędów w tekście pisanym na telefonie.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl