Wiedźmin sezon 2 - serial Netflix. Najważniejsze informacje, opinie, kontorwersje i aktorzy. Wiemy też, co z 3 sezonem Wiedźmina

Anita Persona
Anita Persona
Sezon 2 serialu Wiedźmin zadebiutuje na Netflix już 17 grudnia.
Sezon 2 serialu Wiedźmin zadebiutuje na Netflix już 17 grudnia. Netflix
Serial Wiedźmin platformy Netflix okazał się absolutnym hitem i cieszył się rekordową popularnością w dniu premiery. Czy podobnie będzie z drugim sezonem, który wkrótce zadebiutuje? Wszystko na to wskazuje, a atmosferę podkręcają nowe plakaty i informacje. Wiemy też, co z trzecim sezonem.

Netflix ma prawo spodziewać się, że drugi sezon serialu Wiedźmin będzie hitem. Pierwsza odsłona już w dniu premiery pobiła ówczesne rekordy popularności giganta streamingowego. Czy tak też będzie w przypadku drugiego sezonu Wiedźmina? Wszystko na to wskazuje, ponieważ zainteresowanie produkcją jest ogromne. Atmosferę podgrzewa dodatkowo właśnie rozpoczęta promocja drugiego sezonu, w ramach której sami twórcy i platforma Netflix stopniowo zamieszczają nowe materiały i nadchodzącej kontynuacji przygód Geralta z Rivii.

Wiedźmin sezon 2 - premiera i odcinki

Wiedźmin sezon 2 zadebiutuje na Netflix już 17 grudnia 2021 roku. Premiera prawdopodobnie odbyłaby się znacznie wcześniej, jednak plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa, przez którą zdjęcia były kilkukrotnie wstrzymywane i zawieszane. Na szczęście udało się ostatecznie doprowadzić sprawy do końca i wkrótce fani otrzymają kolejny rozdział przygód Białego Wilka. Podobnie, jak w pierwszym sezonie, ten również będzie liczył osiem odcinków i standardowo dla Netflixa - wszystkie zadebiutują w tym samym momencie.

Wiedźmin sezon 2 - Fabuła

Co wiadomo o fabule kontynuacji Wiedźmina? Cóż, już całkiem sporo. Przede wszystkim, po dramatycznym zakończeniu sezonu pierwszego (oszczędzę wam ewentualnych spoilerów), Geralt postanawia zabrać Ciri do najbezpieczniejszego, znanego sobie miejsca na ziemi, czyli do Kaer Morhen. Niegdyś imponująca siedziba wiedźmińskiego zakonu Wilka (jednego z czterech, do których należały także zakony Kota, Niedźwiedzia i Żmii), popadła już nieco w ruinę, jednak jej siłę stanowią wyszkoleni Wiedźmini i przyjaciele Geralta, w postaci Coëna, Eskela i pyskatego Lamberta. Nie może tam zabraknąć również mentora zakonu - Vesemira, jednej z najbardziej lubianych przez fanów książek i gier postaci. Jego wcześniejsze losy także zostały zobrazowane przez Netflix, w postaci animacji "Zmora wilka".

Co ciekawe jednak, pierwszy z ośmiu zaplanowanych w tym sezonie odcinków serialu zatytułowano "Ziarno prawdy". Trzeba bowiem wiedzieć, że jest to także tytuł jednego z opowiadań, wchodzących w poczet sagi wiedźmińskiej. Historia ta jest wyraźnie inspirowana baśnią "Piękna i Bestia", ale oczywiście w klimacie dostosowanym do świata, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Bez psucia zabawy dodam tylko, że ta wersja może zaskoczyć i to pozytywnie. Sęk w tym, że w serialu w tym momencie Geralt jest już z Ciri, a w opowiadaniu dziewczynki nie było u boku, więc twórcy postanowili połączyć te dwa wątki. W serialu nie zabraknie także oczywiście czarodziejki Yennefer i jej dalszych losów, jednak kiedy i w jakich okolicznościach połączy się ona z Lwiątkiem z Cintry i Rzeźnikiem z Blaviken - dowiemy się już z serialu.

Wiedźmin sezon 2 - klimat i narracja

Choć serial Netflixa o losach wyjątkowego Wiedźmina zdobył rzesze fanów, nie obyło się także kilku zastrzeżeń. Główne dotyczyły decyzji obsadowych i w związku z tym wielu, nie do końca zrozumiałych modyfikacji względem oryginału. Dodajmy jedynie, że kilka postaci zostało przez to pozbawionych swoich najbardziej charakterystycznych atrybutów, co nie tylko nie spodobało się fanom, ale też zaburzyło odbiór tych istotnych dla historii osób.

Kolejnym zastrzeżeniem była chaotyczna narracja, która mogła powodować problemy w odbiorze całości. Fabuła toczyła się bowiem aż na trzech torach, z perspektywy wszystkich najważniejszych postaci, czyli Geralta, Ciri i Yennefer. Problem w tym, że nie były one spójne czasowo, przez co oglądający serial niejednokrotnie gubili się w narracji. Jak jednak zapowiedziała m.in. showrunnerka produkcji - Lauren S. Hissrich, w drugim sezonie czasy i historia będą już uporządkowane.

Zapowiedziano także właśnie, że klimat kontynuacji będzie "mroczniejszy" niż pierwszego sezonu. Poniekąd fani marki mogli się tego domyślać, przynajmniej od czasu ogłoszenia, że jako jednak z nowych postaci pojawi się Rience. Jest to bezwzględny i niezwykle groźny czarodziej, który w serii książek dostał za zadanie schwytanie Ciri. Jednak od czasu poniesionej w tym działaniu porażki, w trakcie której został okaleczony przez Yennefer, sprawa stała się dla niego osobista. Warto dodać, iż to przebiegły i silny przeciwnik, budzący obawy nawet w Geralcie z Rivii.

Wiedźmin sezon 2 - plakaty i zdjęcia

Choć zdjęcia z planu drugiego sezonu Wiedźmina Netflixa pojawiały się już niemal od rozpoczęcia prac, to teraz dopiero rozkręca się akcja promocyjna najnowszej odsłony. Dzięki temu, otrzymaliśmy właśnie nowe plakaty drugiego sezonu Wiedźmina, na których możemy zobaczyć Geralta, Yennefer i Ciri. Zostały one zamieszczone "dzień po dniu" na Instagramie przez samą showrunnerkę Lauren Hissrich.

Wiedźmin sezon 3 i nie tylko

Tak, dobrze przeczytaliście - twórcy serialu Wiedźmin Netflixa nie próżnują i już teraz oficjalnie wiadomo, że będzie trzeci sezon. Choć nie podano dokładnej daty rozpoczęcia zdjęć, to według Production Weekly mają one wystartować już w pierwszym kwartale 2022 roku. Najważniejsze i systematycznie aktualizowane informacje na temat sezonu 3 serialu Wiedźmin znajdziecie tutaj.

Zapowiedziano także jeszcze jedną animację w uniwersum Wiedźmina (bez szczegółów na razie), a także spin-off i prequel - "Rodowód krwi", którego wydarzenia dzieją się 1200 lat przed fabułą głównego serialu i serii Sapkowskiego. Ma powstać także Wiedźmin w wersji dla młodszych, co spotkało się ze zrozumiałą krytyką ze strony sporej części fanów.

Można powiedzieć, że premiera drugiego sezonu Wiedźmina jest już "za rogiem", ale do tego czasu z pewnością pojawią się kolejne doniesienia na ten temat. Gdy tak się stanie, to o najciekawszych z pewnością was powiadomimy.

Wiedźmin sezon 2 - zakończenie etapu postprodukcji

Stało się, showrunnerka serialu Wiedźmin - Lauren S. Hissrich, ogłosiła właśnie za pomocą mediów społecznościowych zakończenie etapu postprodukcji sezonu drugiego Wiedźmina. Co to właściwie oznacza? Postprodukcja do drugi z trzech etapów tworzenia dzieła audiowizualnego, w tym przypadku serialu. Pierwszym okresem są zdjęcia na planie, postprodukcja to natomiast techniczna "obróbka" uzyskanego w ten sposób materiału, czyli montaż, efekty specjalne, korekta graficzna, tworzenie i implementacja muzyki, dźwięków, itp. Teraz kolej już tylko na ostatni element - dystrybucję, czyli dostarczenie gotowego materiału do odbiorców.

Przy okazji ogłoszenia zakończenia prac postprodukcyjnych na serwisie Twitter, Lauren S. Hissrich oznajmiła, że jest wyczerpana, ale zadowolona ze swojej pracy.

Wiedźmin sezon 2 - najnowsze materiały

W miarę zbliżania się premiery 2 sezonu serialu Wiedźmin od Netflixa otrzymujemy co raz więcej materiałów podgrzewających atmosferę. Tym razem, w trakcie konwentu Lucca Comics & Games we Włoszech zaprezentowano nowy plakat, zdjęcia i zwiastun nadchodzącego widowiska. Materiał filmowy możecie znaleźć poniżej, a zdjęcia z serialu oraz plakat w naszej galerii.

Zabawnym dodatkiem jest także plakat specjalnie przygotowany z okazji Halloween. Możemy na nim zobaczyć serialowego Jaskra jako wiedźmina, jednak to jedynie drobny żart okolicznościowy, a nie zapowiedź wydarzeń, które będą miały miejsce w nadchodzących epizodach.

Plakat z okazji Halloween
Plakat z okazji Halloween Netflix

Aktualizacja [06.12.2021r]

Z kim najlepiej pracowało się na plenie Henremu Cavillowi?

Do ogólnoświatowego debiutu 2 sezonu serialu Wiedźmin na platformie Netflix coraz mniej czasu, a 3 grudnia miała miejsce oficjalna premiera serialu i gala w Londynie z tej okazji. Nie obyło się bez sławnych gości, aktorów biorących udział w produkcji i nowych informacji. W jednym z wywiadów, wcielający się w Geralta Henry Cavill ujawnił m.in. z kim na planie sezonu drugiego najlepiej mu się pracowało. Okazuje się, że był to Kim Bodnia, duński aktor odgrywający w produkcji jednego z ulubieńców uniwersum Wiedźmina - Vesemira.

Team Yennefer czy Team Triss? - Henry Cavill

Odtwórca roli Białego Wilka udzielił także odpowiedzi na odwieczne pytanie fanów, czyli z kim w parze widziałby swojego bohatera. Wiadomo bowiem, że szczególnie od 2 części gry Wiedźmin obozy i sympatie są podzielone. Aktor postawił jednak sprawę jasno w rozmowie z Digly Spy, że zarówno grając w produkcje od CD Projekt, jak i czytając książki był przekonany, że serce Geralta należy do czarodziejki Yennefer.

Nowy materiał filmowy

W sobotę z kolei na serwisie Twitter opublikowano nowy klip z serialu Wiedźmin sezon 2, który jak widać na końcu - zaprezentowano w popularnym brytyjskim programie - Graham Norton Show. Na materiale widać fragment potyczki Geralta z Leszym.

Aktualizacja [13.12.2021r]

Wiedźmin 2 - pierwsze pokazy i recenzje

Premiera 2 sezonu serialu Wiedźmin od Netflix już w ten piątek, czyli 17 grudnia. Jak wiadomo, nieliczni szczęśliwcy mogli już zapoznać się drugim sezonem produkcji, m.in. podczas oficjalnej premiery w Londynie, o którym już wspominaliśmy. Również część recenzentów uzyskała dostęp do pierwszych sześciu odcinków kontynuacji serialowego Wiedźmina, a nasz przegląd recenzji znajdziecie tutaj. Można stwierdzić, że recenzje są mieszane, jednak w większości powielają się stwierdzenia, że kontynuacja serii różni się pod wieloma względami od sezonu pierwszego, czy na lepsze? To się okaże, ale i tak z pewnością premiera 2 sezonu przyciągnie miliony ludzi na całym świecie.

Henry Cavill zmieniał scenariusz Wiedźmina

Nie od dziś wiadomo, że odtwórca głównej roli w serialu Wiedźmin od Netflix - Henry Cavill, prywatnie jest wielkim fanem sagi Andrzeja Sapkowskiego. Aktor już wcześniej ujawnił, że osobiście zwracał się do produkcji o to, aby serial był możliwie najbliższy oryginalnej historii. Jak jednak zdradził podczas jednego z ostatnich wywiadów, zmiany proponowane przez niego miały głownie charakter kosmetyczny i nie miał bezpośredniego wpływu na fabułę, ale...

Henry Cavill jako Geralt z Rivii w pierwszym sezonie serialu Wiedźmin.
Henry Cavill jako Geralt z Rivii w pierwszym sezonie serialu Wiedźmin. Netflix

Henry Cavill przyznał się do pewnej samowolki na planie drugiego sezonu Wiedźmina. Konkretnie, że podczas kręcenia jednej ze scen wplótł w swoją kwestię cytat z książkowego Wiedźmina, nikogo o tym fakcie wcześniej nie uprzedzając. Jak stwierdził, to piękny cytat i aktor chciał, aby "jego wiedźmin także wypowiedział tę kwestię", a sam Cavill był gotów ponieść ewentualne konsekwencje. Ostatecznie jednak chyba nie były ona takie strasznie, ponieważ kwestia znalazła się w serialu.

Aktualizacja [16.12.2022r]

Sapkowski recenzuje serial Wiedźmin

Autor i twórca historii o Wiedźminie - Andrzej Sapkowski, miał już okazję obejrzeć drugi sezon serialu Wiedźmin od Netflix, który jak wiadomo, zadebiutuje już jutro. Jaka jest opinia pisarza na temat tej produkcji? Okazuje się, że bardzo pochlebna, czym serwis nie omieszkał pochwalić się m.in. na swoim oficjalnym koncie na FB. Andrzej Sapkowki przyznaje, że adaptacja jego prozy nie jest rzeczą łatwą, a Netflix sobie z tym dobrze poradził.

Wiedźmin sezon 2 - serial Netflix. Najważniejsze informacje, opinie, kontorwersje i aktorzy. Wiemy też, co z 3 sezonem Wiedźmina
Netflix

Post na FB opatrzono także zdjęciem twórcy Wiedźmina w towarzystwie showrunnerki serialu Netflixa - Lauren Hirsh.

Ubrania inspirowane Wiedźminem

Fanów serialu Wiedźmin, jak i całej marki mogą zainteresować także ubrania inspirowane franczyzą. Firma BlackMilk Clothing wypuściła właśnie w kolaboracji z CDP serię ubrań, a w ofercie znalazło się aż 51 propozycji. Propozycja jest jednak skierowana wyłącznie dla kobiet i część z nich została już wyprzedana więc należy się spieszyć.

Wiedźmin sezon 2 - serial Netflix. Najważniejsze informacje, opinie, kontorwersje i aktorzy. Wiemy też, co z 3 sezonem Wiedźmina
BlackMilk Clothing

Warto zaznaczyć, że firma odzieżowa ma na swoim koncie także ubrania stylizowane na serial Squid Game czy Cyberpunk 2077.

Mniej nagości w 2 sezonie Wiedźmina

Jak się okazuje, fani serialu Wiedźmin nie powinni spodziewać się zbyt wiele nagości czy scen seksu w drugim sezonie. Potwierdzono już bowiem, że będzie ich znacznie mniej, niż w sezonie pierwszym, co nieoficjalnie ma być reakcją na krytykę twórców za "zbytnie epatowanie nagością".

Ograniczenie "kontrowersyjnych" scen potwierdziła także showrunnerka produkcji w rozmowie z serwisem Serialowa.pl. Lauren Hirsh stwierdziła jednak, iż nie był to "wynik świadomej decyzji", a wyszło tak naturalnie. Jak dodała, ten sezon wygląda inaczej m.in. przez to, że Yennefer i Geralt są rozdzieleni, a fabuła koncentruje się głownie na relacji Wiedźmina i Ciri, natomiast twórcy nie zamierzali umieszczać scen nagości tam, gdzie nie spełniłyby one żadne roli.

Ciri trenuje w Kaer Morhen - nagranie

W sieci pojawił się także materiał filmowy, przedstawiający scenę treningu Ciri w Kaer Morhen i zmagania dziewczyny w jego trakcie. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Wiedźmin sezon 2 od Netflix - po premierze

I stało się - premiera drugiego sezonu serialu Wiedźmin od Netflix już za nami. Możemy już więc sami przekonać się, jak ostatecznie wyszła kontynuacja serialowych przygód Białego Wilka i Dziecka Przeznaczenia. Jeśli jednak jeszcze nie zaczęliście oglądać najnowszych odcinków, to warto przypomnieć sobie, co działo się w sezonie 1 Wiedźmina. W sieci znajdziemy tez już pierwsze recenzje na ten temat, ale ostatecznie najlepiej samemu sprawdzić produkcję.

Warto jednak zaznaczyć, że choć twórcy serialu Wiedźmin twierdzili, że starają się przygotowywać materiał jak najbardziej zbliżony do oryginalnej sagi Sapkowskiego, to nie do końca im się to udało. Po seansie wiele osób podkreśla bowiem, że dodano bardzo dużo nowych wątków, co niekoniecznie jest wadą zazwyczaj, jednak w tym wypadku wprowadzają one nieco chaosu. Jednocześnie, większość głosów jest zgodna, że sezon 2 Wiedźmina jest sprawniej poprowadzony oraz lepszy jako sama produkcja, niż miało to miejsce w pierwszych odcinkach.

Aktualizacja [28.12.2021]

Wiedźmin 2 - usunięte sceny

Jak to zwykle bywa podczas produkcji, nie wszystkie pierwotne założenia twórców znajdują potem swoje miejsce w ostatecznej wersji materiału. Tak tez było w przypadku 2 sezonu serialu Wiedźmin od Netflix. Na szczęście nie oznacza to, że już nigdy się z nimi nie zapoznamy skoro jesteśmy już po premierze, część z takowych materiałów została bowiem opublikowana na poszczególnych serwisach i kontach społecznościowych. Poniżej możecie zobaczyć np. wycięty z serialu fragment z Geraltem i Triss.

Z kolei na kolejnym materiale obejrzymy dialog Vilgefortza i Stregobora, w którym dowiadujemy się nieco więcej na temat przeszłości pierwszego z nich.

Odwołanie showrunnerki Wiedźmina - petycja

Tego, że wokół kontynuacji Netflixowych przygód Białego Wilka będzie sporo kontrowersji, można się było spodziewać. Wszak zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony z przełożenia materiału źródłowego, choć są od tej reguły wyjątki, jak np. serial Arcane na podstawie League of Legends. Z Wiedźminem jest jednak pewien dodatkowy problem, a mianowicie - zarówno książki, jak i gry od CDP przesiąknięte są słowiańskim klimatem i realiami, natomiast Netflix "zamerykanizował" tę historię. Utraciła ona przez to pierwotnego ducha, a znaczne zmiany fabularne i dobór obsady dodatkowo sprawiły, że nie jest to "ten sam Wiedźmin".

Wiedźmin sezon 2 - serial Netflix. Najważniejsze informacje, opinie, kontorwersje i aktorzy. Wiemy też, co z 3 sezonem Wiedźmina
źródło: change.org

Złość fanów przybrała jednak konkretną formę, w postaci petycji o odwołanie showrunnerki serialu - Lauren Schmidt Hirsh. Według organizatorów akcji, która zebrała już kilka tysięcy podpisów, producentka wykazała się brakiem szacunku do materiału źródłowego, jak i samych fanów, a zamiast dążyć do stworzenia dobrej jakościowo produkcji, potraktowała serial Wiedźmin jako nośnik do propagowania własnych pomysłów. Z tego tez powodu, wiele osób chciałoby zmiany osoby na stanowisku "głównego prowadzącego" sezon 3 Wiedźmina.

Lauren Schmidt jest całkowicie lekceważąca i lekceważąco traktuje uniwersum oraz wiedzę o Wiedźminie, a także fanów tego świata. Całkowicie ignoruje opinię społeczności i zasady tego uniwersum, zamieniając go w platformę do promowania swoich pomysłów. Absolutnie łamie się na ich korzyść tradycję tego świata i pluje na ogromną społeczność fanów Wiedźmina. - fragment petycji

Tomasz Bagiński o 2 sezonie Wiedźmina i dzisiejszych odbiorcach

Tomasz Bagiński jest jednym z producentów serialu Wiedźmin od Netflix i w jednym z ostatnich wywiadów odniósł się do zastrzeżeń z nim związanych. Wyraził on tez swoje zdanie na temat powodów zmian narracji serialu wobec książki i tego, w jaki sposób związane są z dzisiejszymi odbiorcami. Według Bagińskiego bowiem, powodem znacznych zmian fabuły i klimatu, a także wątpliwej logiki narracji jest dążenie do zaspokojenia potrzeb współczesnych odbiorców. Jak podkreślił sam twórca, producenci odchodzą obecnie od klasycznej, książkowej narracji, która musiała być spójna i logiczna. Dla obecnej, młodszej widowni "logika nie jest już istotna", a pokolenie wychowane na m.in. Tik Toku stawia na intensywne doznania, z chęcią poświęcając inne aspekty na ich korzyść. Materiał z wywiadu zamieszczono m.in. na serwisie Reddit i możecie obejrzeć go poniżej.

Aktualizacja [26.01.2021]

Wiedźmin sezon 2 - hit w ogniu krytyki

Nie słabną echa krytyki w kierunku podejścia do materiału źródłowego Wiedźmina, w przypadku adaptacji Netflixa. Platforma i producenci zdają się jednak tym nie przejmować i zapowiadają, że w 3 sezonie Wiedźmina twórcy skupią się m.in . na postaciach kobiecych i wątkach LGBTQ+ (więcej o tym w materiale Wiedźmin - sezon 3). Atak na serial przyszedł jednak również z dość niespodziewanej stronę, a mianowicie - PETA. Organizacja zajmująca się oficjalnie obroną praw zwierząt, w ostatnich latach słynie głównie z nielogicznych poczynań i kuriozalnych pomysłów. Wydaje się też, że jej przedstawiciele starają się "podczepiać" pod rozgłos znanych marek, jak miało to miejsce np. w przypadku gry Far Cry 6. PETA sprzeciwiała się wtedy - znęcaniu się nad zwierzętami podczas zawartych w grze walk kogutów... cyfrowych oczywiście.

Paradoks cyfrowej Płotki wg PETA - zła i dobra jednocześnie.
Paradoks cyfrowej Płotki wg PETA - zła i dobra jednocześnie. CD Project

W przypadku serialowego Wiedźmina aktywiści stwierdzili m.in. że to bestialstwo w ogóle wykorzystywać konie w scenach, w których postacie jeżdżą konno i konie powinny być... cyfrowe. Więcej na temat tych zastrzeżeń znajdziecie tutaj.

Rekordy oglądalności Netflix

Zastrzeżenia z jednej strony, a pochwały z drugiej - tak to już jest z adaptacjami. Jednak bez względu na opinie, wyniki oglądalności mówią same za siebie i dług nich Wiedźmin sezon 2 to hit. Platforma Netflix opublikowała niedawno ciekawy ranking seriali anglojęzycznych, pod względem najlepszej oglądalności w ciągu 28 dni od premiery. Jest on o tyle miarodajny, że wykluczone są tu praktycznie produkcje, w których na fali popularności użytkownicy serwisu obejrzeli jeden lub dwa odcinki i porzucili dalsze oglądanie. W tym zestawieniu liczy się bowiem całość odsłon i Wiedźmin ma się tu świetnie.

Zacne towarzystwo dla Wiedźmina, nie sądzicie?
Zacne towarzystwo dla Wiedźmina, nie sądzicie? Netflix

Sezon 2 serialu Wiedźmin zajął w rankingu zaszczytne - 7 miejsce, ustępując takim hitom, jak Bridgertonowie, Stranger Things, 13 powodów, Ty i popularnemu ostatnio mini serialowi - Pokojówka. Wyżej znalazł się też... sezon 1 Wiedźmina, który ma miejsce 3 w rankingu.

Freya Allan i Anya Chalotra oceniają prace polskich fanów

Tzw. fanarty, czyli fanowskie prace artystyczne nawiązujące do filmów, gier, książek, itp. to nic nowego. Szczególnie, gry do czynienia mamy z tak popularną marką, jak Wiedźmin. W niedawno opublikowanym materiale filmowym, poproszono odtwórczynie ról Ciri i Yennefer w serialu (Freya Allan i Anya Chalotra) o ocenę fanartów od polskich fanów.

Jak widać na materiale, prace i opinie na ich temat są odnoszone m.in. do scen z drugiego sezonu Netflixowej adaptacji Wiedźmina.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gra.pl Gra.pl