Wiedźmin wycofany ze sklepów w Rosji i Białorusi. Powodem nieuzasadniona inwazja na Ukrainę

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Firmy rozrywkowe poprzez nakładanie różnych sankcji starają się uświadamiać Rosjan co dzieje się na świecie.
Firmy rozrywkowe poprzez nakładanie różnych sankcji starają się uświadamiać Rosjan co dzieje się na świecie. CD PROJEKT RED/materiały prasowe
Branża growa coraz liczniej przyłącza się do sankcji nakładanych na najeźdźców Ukrainy. Polskie studia deweloperskie, obcujące z przyjaciółmi z Ukrainy na co dzień, szczególnie intensywnie angażują się w antywojenną narrację. Zobaczcie, w jaki sposób CD PROJEKT RED stara się pomóc Ukrainie i jakie konsekwencje wyciąga wobec agresorów.

Spis treści

Inwazja Rosji na Ukrainę

Dnia 24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie bezprawnie wkroczyły na terytorium Ukrainy i rozpoczęły atak na naszych wschodnich sąsiadów. Niestety, propagandowe media w Rosji ograniczają obywatelom tego kraju dostęp do prawdziwych informacji, przez co wielu z nich posiada mylną perspektywę tych tragicznych wydarzeń. Firmy rozrywkowe poprzez nakładanie różnych sankcji starają się uświadamiać Rosjan co dzieje się na świecie.

Wiedźmin nie dla Rosjan

Do tego grona dołączyło właśnie polskie studio deweloperskie stojące za niezwykle popularną serią Wiedźmin. Rosja jest ogromnym rynkiem zbytu dla ich produkcji, jednak w swoim oficjalnym oświadczeniu wyjaśniają decyzję solidarnością z Ukrainą:

W świetle rosyjskiej inwazji na nasz sąsiedni kraj, grupa CD PROJEKT RED postanowiła wstrzymać wszelką sprzedaż naszych gier w Rosji i Białorusi. Z dniem dzisiejszym zaczynamy z naszymi partnerami pracę nad wstrzymaniem sprzedaży cyfrowej oraz dostaw fizycznych nośników naszych produktów, również tych dystrybuowanych za pomocą platformy GOG.

Cała grupa CD PROJEKT RED solidaryzuje się z ludnością Ukrainy. Nie jesteśmy podmiotem politycznym i nie możemy bezpośrednio wpłynąć na obecną sytuację, ale wierzymy, że zjednoczeni, mamy moc do zainspirowania globalnej zmiany w sercach i umysłach zwykłych ludzi. Wiemy, że gracze w Rosji i na Białorusi nie mają nic wspólnego z inwazją na Ukrainę, ale dzięki tej akcji chcemy jeszcze bardziej zmobilizować globalną społeczność do mówienia o tym, co dzieje się w sercu Europy.

Do naszych braci i sióstr walczących o swoją ojczyznę - bądźcie silni!

Chwała Ukrainie!

Bloober Team solidarny z Ukrainą

Podobną decyzję podjęło studio Bloober Team, odpowiedzialne m.in. za bardzo ciepło przyjętą grę The Medium:

Z powodu kontynuacji niesprowokowanej inwazji Rosji na Ukrainę, w wyniku której ginie wiele cywilów, zdecydowaliśmy się zaprzestać sprzedaży naszych tytułów w Rosji i Białorusi na wszystkich platformach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl