Eksperci z firmy Norton ostrzegają przed nowymi próbami zdobycia loginów i haseł użytkowników Facebooka – za pomocą ataków typu phishing, czyli z wykorzystaniem fałszywych stron internetowych.
Jak to działa?
Najlepszym przykładem jest specjalnie przygotowana strona internetowa zezdjęciem małej dziewczynki trzymającej w rękach aparat fotograficzny. Pod fotografią znajduje się przycisk „lubię to”. Po kliknięciu zostaniemy przekierowani do fałszywej strony logowania. Tu zostaniemy poproszeni o podanie swojego loginu i hasła do serwisu. Zachęca do tego także fałszywy licznik, który wskazuje, że zdjęcie polubiło już całe mnóstwo użytkowników Facebooka.
Kolejny przykład nie jest może specjalnie groźny w naszym kraju, ale dobrze ilustruje metody stosowane przez cyberprzestępców. Stworzyli oni fałszywą stronę o nazwie Chehrakitab. Strona jest reklamowana jest jako… specjalna wersja Facebooka dla użytkowników z Indii. Wygląda niemal identycznie jak prawdziwa. W zamieszczonym na stronie opisie możemy przeczytać, że choć witryna jest jeszcze w budowie, to użytkownicy mogą się już do niej logować.
Strefa Biznesu: Polskie firmy muszą być bardziej innowacyjne
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Ta akcja ma zachęcić do głosowania w wyborach. Do wygrania są ogromne pieniądze
- TEST preferencji wyborczych. Rozwiąż go i zobacz, na jaką partię powinieneś głosować
- Kto będzie się liczył w wyścigu o Oscary 2024? Po festiwalach wiadomo już więcej
- QUIZ. Rozpoznaj wykonawców hitów muzycznych wszech czasów