Henry Cavilla jako naczelny nerd na zabawnym filmiku - oto dlaczego uwielbiamy aktora i nie chodzi tylko o Wiedźmina

Anita Persona
Anita Persona
Henry Cavill zrobił dużo dobrego dla społeczności graczy i osób powszechnie nazywanych nerdami. Dlaczego? Ponieważ jest jednym z nas.
Henry Cavill zrobił dużo dobrego dla społeczności graczy i osób powszechnie nazywanych nerdami. Dlaczego? Ponieważ jest jednym z nas. Netflix/Warner Bros. Pictures/Bad Robot Productions
Henry Cavill to popularny aktor znany m.in. z serialu Wiedźmin od Netflix i z roli Supermana w filmach Zacka Snydera, ale nie tylko. Jest on bowiem powszechnie kochany przez fanów na całym świecie, a w szczególności przez graczy i nerdów wszelkiego rodzaju. Dlaczego? Ten krótki film i nasz materiał wyjaśniają wszystko. Sprawdźcie sami.

Spis treści

Na świecie nie brakuje wszelkiej maści gwiazd i celebrytów, których popularność może być wręcz ogromna. Niektórzy z nich są darzeni sympatią, inni niechęcią, a odbiór jeszcze innych zależy od konkretnych osób. Nie zmienia to faktu, że niektórzy muzycy, aktorzy, sportowcy czy osobowości telewizyjne mogą cieszyć się wyjątkowym i niezachwianym uwielbieniem fanów.

Do takowych należą m.in. Keanu Reeves, który ugruntował sobie opinie niezwykle miłego i skromnego człowieka, a poza tym zapisał się w historii dzięki takim filmom, jak kultowa trylogia Matrix czy udziałem w grze Cyberpunk 2077 od studia CD Projekt RED. Trzeba przy tym przyznać, iż takich praktycznie niewzbudzających zastrzeżeń i niezachwianie lubianych gwiazd nie jest wiele, a w tym skromnym gronie znajdziemy też Henry’ego Cavilla.

Henry Cavill – Superman, Wiedźmin i wiele więcej

Największy światowy rozgłos Henry Cavill zyskał rolą Supermana w Człowieku ze stali Zacka Snydera oraz w jego kontynuacjach i Lidze sprawiedliwości. Fani mogli go podziwiać także jako jednego z przeciwników Ethana Hunta w serii Mission: Impossible, a rola ta pokazała, że potrafi on grać także złoczyńców. Następnie pojawił się Netflix wraz z serialem Wiedźmin na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego i świat oszalał.

Warto zaznaczyć, że początkowo angaż niezwykle i przy tym bardzo klasycznie przystojnego, a do tego postawnego aktora w roli Geralta z Rivii nie spodobał się fanom. Teoretycznie jego aparycja była rozbieżna z opisem głównego bohatera, w którego się wcielił. W późniejszym czasie jednak okazało się, że Henry Cavill jest najjaśniejszym punktem całej produkcji i nie tylko jest dobrym Wiedźminem, ale i ma z fanami więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać.

Flagowy nerd świata i Wiedźmin w jednym

Henry Cavill cieszy się obecnie ogromnym uwielbieniem szczególnie w środowisku tzw. nerdów. To stereotypowa nazwa dla m.in. zapalonych fanów gier, fantastyki, produkcji science fiction, itp. Dlaczego tak się jednak stało? Ponieważ okazało się, że Cavill jest jednym z nich i wcale się z tym nie kryje. Biorąc pod uwagę, że za stereotypem kryje się wiele krzywdzących przekonań, np. o nieatrakcyjnym wyglądzie, izolowaniu się od społeczeństwa i opiniach w stylu „dziwak”, taki reprezentant to coś niezwykłego.

Aktor jest bowiem uważany za jednego z najprzystojniejszych mężczyzn świata, dba o siebie, odnosi sukcesy, jest ujmujący i sądząc po wypowiedziach, nie może narzekać też na brak inteligencji. W teorii więc stanowi on wręcz przeciwieństwo „nerda”, a tymczasem głośno mówi o swych pasjach, którymi są gry i fantastyka. Do legend przeszła już historia o tym, jak Cavill zignorował telefon od Zacka Snydera chcącego zaproponować mu rolę Supermena, ponieważ aktualnie był z drużyną na rajdzie w dungeonie World of Warcraft.

Wiele osób słuchało tej historii z niedowierzaniem, ale każdy fan gier, który choćby spróbował WoW wie, jak to ważne. Wszak mowa o dużej grupie ludzi, przygotowującej się i zbierającej do rajdu przez długi czas, poświęcających godziny na przejście oraz ukończenie tej aktywności. Cavill natomiast wiedział, jak to prawdziwy gracz, że w takim momencie nie mógł porzucić towarzyszy.

Potem jednak okazało się również, że aktor jest fanem sagi książek i gier z serii Wiedźmin, co było powodem jego zabiegania o rolę Geralta z Rivii, a ostatecznie także jego odejścia z produkcji. Rezygnacja aktora była bowiem podyktowana niezadowoleniem ze zmian wprowadzanych przez twórców Netflix w stosunku do oryginalnego Wiedźmina i zamiast niechęci, przyniosła aktorowi jeszcze więcej sympatii.

Obecnie emocje fanów gier i szeroko pojętej fantastyki rozbudza kolejny projekt aktora. Po odejściu z WiedźminaCavill zajął się bowiem ekranizacją Warhammera 40k dla Amazonu. To nie lada gratka, ponieważ mowa o kultowej marce gier, a aktor będzie jednym z producentów nowej produkcji, będzie trzymał piecze nad jej powstawaniem i z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy go jako odtwórcę jednej z ról. Biorąc pod uwagę uwielbienie i kredyt zaufania graczy, którym cieszy się Cavill, nadzieje na ekranowego Warhammera 40k są ogromne.

Do obrazu całości dochodzą też próby samodzielnego złożenia PC przez Henry'ego Cavilla, z których relacje zamieścił na serwisie YouTube. Warto też wspomnieć, że Cavill mógłby godzinami rozprawiać także o malowaniu figurek z Warhammera 40k, czego jest zapalonym entuzjastą i wiele innych okazji, w których z Cavilla wychodzi prawdziwy geek. Poniżej znajdziecie na to dowód w postaci filmiku będącego kompilacją sytuacji, w których aktor jest „prawdziwym nerdem” i za co pokochali go gracze (i nie tylko) z całego świata.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gra.pl Gra.pl