Spis treści
Pamiętacie filmy science fiction, w których pojawiała się sztuczna inteligencja? Taka technologia jawiła się nadzwyczajnie i futurystycznie, a także nieco przerażająco. Nic jednak dziwnego, skoro twórcy filmowi niejednokrotnie osadzali AI jako zagrożenie dla głównych bohaterów swoich produkcji. Dzisiaj to wszystko wygląda zgoła inaczej.
Sztuczna inteligencja nie taka, jak sobie wyobrażaliśmy
Obecnie, czyli lata od momentu największej popularności filmów science fiction z AI, pogląd na tę technologię jest zupełnie inny. To już nie „wizja przyszłości”, a dzisiejsza rzeczywistość, w której w sieci znajdziemy ogólnodostępne narzędzia działające w oparciu właśnie o sztuczną inteligencję.
Mamy także świadomość, że technologia ta wspiera ogromną ilość usług i aplikacji przez nas wykorzystywanych, więc stała się poniekąd powszechna. Widać też dzięki temu, że SI nie wygląda tak, jak w filmach i zdecydowanie nie wzbudza w nas przerażenia. Zamiast tego dostrzegamy ogromny potencjał w niej drzemiący, czego przykładem są kreatory graficzne.
Wiedźmin, postaci, książki i AI, czyli…
Kreatory grafik tworzonych przez sztuczną inteligencję zyskują na popularności, a zjawisko to przybrało na sile szczególnie w ostatnich miesiącach. Możliwości ich wykorzystania są naprawdę szerokie, od tworzenia grafik komercyjnych, przez loga firm, po ozdobne obrazy i zmienianie prawdziwych zdjęć, aż po wykorzystanie „fanowskie”. W ostatnim przypadku kreatory graficzne SI, jak choćby Midjourney, pozwalają na sporą kreatywność w odniesieniu do popularnych produkcji, czy to gamingowych, książkowych, czy serialowych i kinowych. Marką, która natomiast łączy się z większością z nich, jest obecnie Wiedźmin.
Już wcześniej przy pomocy kreatora AI sprawdziliśmy, jak wyglądałby Geralt z Rivii w prawdziwym życiu. Jednakże poprzednio postawiliśmy na „generalny” wizerunek tego popularnego bohatera serii Wiedźmin, bez wyszczególnienia skąd sztuczna inteligencja ma czerpać inspiracje. Tych jest natomiast mnóstwo, gdyż Wiedźmin występuje obecnie m.in. w formie:
- książek,
- gier
- serialu Netflix,
- polskiego filmu i serialu,
- komiksów,
- animacji.
Prawda jest jednak taka, że wszystko zaczęło się od książek Andrzeja Sapkowskiego i przy każdej adaptacji stworzonej przez pisarza historii pojawiły się zastrzeżenia w stosunku do wyglądu poszczególnych bohaterów. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak konkretnie książkowe wersje postaci z Wiedźmina powinny się prezentować według SI. Efekty znajdziecie w naszej galerii i możecie porównać, czy gry CDP oraz serial dobrze oddały wygląd tych bohaterów.
Bohaterowie książek Wiedźmin według SI. Jak powinni wyglądać? Sprawdź:
Sprawdź też:
Ceny w Polsce zaskoczyły fanów Apple
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?