Jak działa wzmacniacz sygnału Wi-Fi? Sprawdź, jak poprawić jakość internetu bezprzewodowego i jaki model wzmacniacza wybrać

Piotr Szymański
Piotr Szymański
Poznaj najlepsze i najtańsze modele wzmacniaczy sygnału Wi-Fi. Kliknij w galerię!
Poznaj najlepsze i najtańsze modele wzmacniaczy sygnału Wi-Fi. Kliknij w galerię! Cristian Storto Fotografia / gettyimages.com
Obecnie chyba nie ma gospodarstwa domowego, w którym nie znajdziemy Wi-Fi. Firmy prześcigają się w ofertach w dostarczanych prędkościach, ale co z tego, skoro routery i środowisko, w którym działają mają swoje ograniczenia. Jednym z rozwiązań na problemy ze słabym zasięgiem bezprzewodowego internetu są wzmacniacze sygnału Wi-Fi. Jak działa wzmacniacz sygnału Wi-Fi i jaki model wybrać? Przedstawiamy wam najpopularniejsze oraz najtańsze modele wzmacniaczy Wi-Fi, które są dostępne obecnie na rynku.

Spis treści

Wi-Fi - co to jest?

Wi-Fi (ang. wireless fidelity - zgodność bezprzewodowa) to zestaw standardów używanych w bezprzewodowych sieciach komputerowych. Wi-Fi to technologia, która pozwala nam na bezprzewodowy dostęp do internetu w niemal każdym urządzeniu. Wykorzystuje do tego fale o odpowiedniej częstotliwości nadawania i odbierania oraz działa na dwóch standardowych pasmach - 2.4GHz i 5GHz. Wi-Fi używane jest przede wszystkim do budowania lokalnych sieci operujących na krótkich dystansach. Dużą jego zaletą jest kompatybilność wsteczna, co oznacza, że każde urządzenie zawierające symbol Wi-Fi współpracuje z innymi, podobnymi sprzętami.

Jak poprawić sygnał Wi-Fi w domu?

Bazą i fundamentem domowej sieci Wi-Fi jest najczęściej router dostarczony przez dostawcę internetu wraz z usługą. Od poprawnej tego urządzenia zależy wiele czynników. Jednak sami możemy pomóc naszemu domowemu internetowi, by funkcjonował optymalnie. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na lokalizację routera, ale gdy to nie pomoże dobrym rozwiązaniem wydaje się zakup wzmacniacza Wi-Fi. To małe i z reguły niedrogie urządzenie poprawi jakość sygnału naszego internetu nawet w najbardziej oddalonych od routera pomieszczeniach.

Co to jest wzmacniacz sygnału Wi-Fi i jak działa?

Jeśli twój router ma niewielki zasięg lub masz duże mieszkanie czy dom, podzielone grubymi ścianami, to warto zaopatrzyć się we wzmacniacz sygnału Wi-Fi. W skrócie jest to kompaktowe urządzenie, które odbiera sygnał i przekazuje go dalej z większą mocą, dzięki temu, że ma własne anteny. Poprzez zastosowanie wzmacniacza Wi-Fi możemy znacznie rozszerzyć zasięg naszej sieci bezprzewodowej, tak by sięgnęła ona do pomieszczeń, na którym nam zależy. Zaleca się, by taki wzmacniacz zamontować w połowie odległości od nadajnika (czyli routera). Pamiętajmy, że gdy odległość będzie jednak zbyt duża, to wzmacniacz nie wyłapie na tyle dobrego sygnału Wi-Fi, by znacząco go wzmocnić i przedłużyć.

Sprawdź najlepsze wzmacniacze sygnału Wi-Fi do mieszkania i domu. Nasze propozycje znajdziesz w galerii:

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - prawdziwe studio VR w Warszawie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl