Lenovo pokazało nowe inteligentne urządzenia i rozwiązania dla przedsiębiorstw

LIS/Mat. Pras.
Podczas niedawnej konferencji Lenovo Transform 3.0 at Accelerate, która odbyła się w Orlando na Florydzie, chiński producent przedstawił nowe komputery, produkty rzeczywistości rozszerzonej (AR) i związane z Internetem Rzeczy (IoT), a także te dotyczące bezpieczeństwa.

Nowa marka Lenovo – ThinkReality ma pomagać pracownikom przedsiębiorstw w korzystaniu z aplikacji AR, aby m.in. skracać czas naprawy, eliminować błędy, usprawniać złożone procesy czy poprawiać jakość szkoleń. Platforma ThinkReality umożliwia użytkownikom „przypinanie” informacji cyfrowych 3D, interakcję oraz współpracę z nimi w czasie rzeczywistym, co ma poprawiać świadomość kontekstową i efektywność pracy. Co ważne, platforma jest neutralna względem urządzeń i chmur, co jest ułatwieniem dla klientów korporacyjnych przy wdrażaniu aplikacji AR i VR oraz zarządzaniu nimi w różnych systemach operacyjnych, usługach w chmurze i urządzeniach.

Producent pokazał również pierwsze urządzenie związane z nowa platformą. ThinkReality A6 to lekkie gogle AR. Urządzenie umożliwia wdrażanie rozwiązań Augmented Reality dla przedsiębiorstw. A6 waży 380 gramów i ma ukośne pole widzenia 40 st. z rozdzielczością 1080p na oko. Gogle ThinkReality A6 działają z procesorem Qualcomm Snapdragon 845 Mobile XR Platform i systemem operacyjnym Android, platformą falowodową Lumus oraz procesorem wizyjnym Intel Movidius Vision Processing Unit (VPU).

Lenovo współpracuje z Microsoftem

Lenovo zaprezentowało także kompleksowe rozwiązania IoT. ThinkIoT to wydajne urządzenia do obliczeń brzegowych, takie jak ThinkCentre Tiny czy nowy ThinkCentre Nano IoT, EPC300 oraz czujniki, w tym inteligentne kamery o dużej mocy, oświetlenie aktywowane przez ruch, systemy wizyjne do kas czy urządzenia do rozpoznawania twarzy. Mogą one wykrywać i szybko przekazywać informacje, umożliwiając podejmowanie trafnych decyzji na brzegu sieci, np. lokalnie, w magazynie lub w salonie wystawowym.

Dla firm z branży retail przygotowano prototyp automatycznej kasy z komputerowym systemem wizyjnym, testowany obecnie w ramach programu pilotażowego na kampusie Lenovo w Pekinie. Właściciele sklepów będą mogli wkrótce korzystać z technologii rozpoznawania obiektów w kasach samoobsługowych. Dzięki wbudowanej kamerze, procesorowi i czujnikom urządzenie umożliwia klientom jednoczesne skanowanie wszystkich produktów, eliminując w ten sposób konieczność wykrywania poszczególnych kodów kreskowych. Rozwiązanie to waży też zakupy przekazując informacje zwrotne dostawcom oraz umożliwia korzystanie z wirtualnego portfela do płatności.

Podczas konferencji Accelerate firma Lenovo zaprezentowała rozwiązania ThinkIoT działające w oparciu o technologię Azure, które przyspieszą cyfryzację działalności klientów. To Azure SQL Database Edge oraz rozwiązania dla takich branż jak handel detaliczny i produkcja. Klienci wdrażający rozwiązania Microsoft Azure do IoT, AI i zarządzania danymi mogą teraz korzystać z pełnej oferty Lenovo, w tym bramy brzegowej (edge gateway) ECP300, inteligentnej kamery IOT510C, ThinkCentre Nano IoT i serwera brzegowego ThinkSystem SE350.

Komputery, czyli inteligencja i wydajność

W Orlando Lenovo zaprezentowało także swoją ofertę komputerów. Nowe modele z serii ThinkCentre M90n są trzy razy mniejsze od ThinkCentre Tiny i pozwalają zaoszczędzić do 30 procent energii rocznie w porównaniu z tradycyjnymi komputerami stacjonarnymi – nadają się do wdrażania w centrach obsługi telefonicznej o dużej gęstości infrastruktury lub w środowiskach o ograniczonym miejscu. Njamniejszy format to ThinkCentre M90n-1 Nano. Może być zasilany przez kompatybilny monitor ze złączem USB Type-C lub stację dokującą z portem Type-C.

ThinkCentre M90n-1 Nano IoT ma cichą konstrukcją bezwentylatorową, działa w szerszym zakresie temperatur (0-50°C) i jest przeznaczony do pracy w środowiskach o większym poziomie wibracji i wyższej temperaturze, na przykład w pomieszczeniach produkcyjnych. ThinkCentre Nano IoT to bezpieczna brama IoT, która zapewnia moc obliczeniową i zabezpieczenia urządzeniom IoT znajdującym się w środowisku firmowym i wymagającym reakcji w czasie rzeczywistym na brzegu sieci. Dzięki modułowi rozszerzeń można dodawać starsze porty i urządzenia peryferyjne w zależności od potrzeb urządzeń na brzegu sieci.

Nowe laptopy i usługi

Lenovo wprowadza także na rynek nową markę laptopów przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw o nazwie ThinkBook. ThinkBooki zostały zaprojektowane dla MŚP na podstawie badań przeprowadzonych wśród klientów. Seria ThinkBook S (modele 13- i 14-calowe) to między innymi aluminiowe elementy zewnętrzne i wbudowane zabezpieczenia klasy korporacyjnej. Inne zaprezentowane urządzenie to ThinkPad X1 Extreme 2. generacji przewyższa poprzednika dzięki procesorom Intel Core i9 9. generacji oraz procesorowi graficznemu Nvidia GeForce GTX 1650 z Max-Q, a także dwukrotnie większą pamięcią masowa o pojemności 4 TB. ThinkPad X1 Extreme 2. generacji jest 15-calowym laptopem z systemem Windows 10 i z jasnym, opcjonalnym wyświetlaczem dotykowym OLED 4K z funkcją Dolby Vision. Jest też system Dolby Atmos.

Oferta chińskiego producenta to także usługa ThinkShield – to konfigurowalny pakiet dla firm obejmujący usługi związane z bezpieczeństwem, oprogramowanie i funkcje sprzętowe, które chronią cykl życia urządzeń biznesowych: od fazy rozwojowej po utylizację. Oferta ThinkShield ma zapewniać większe bezpieczeństwo w urządzeniach Lenovo Think, centrach danych i nowo powstających rozwiązaniach. Wprowadzony w zeszłym roku pakiet ThinkShield dodaje do oferty siedem nowych propozycji, takich jak Lenovo Self Healing BIOS, który w razie uszkodzenia lub ataku naprawia się automatycznie i powraca do ostatniej dobrej kopii zapasowej. Z kolei ThinkShield Secure Wipe umożliwia użytkownikom całkowite usunięcie poufnych danych ze swoich urządzeń bez potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi ani usuwania dysku.

Dostępność w Polsce

  • ThinkPad X1 Extreme 2. generacji – III kwartał 2019
  • ThinkBook 13s – III kwartał 2019
  • ThinkBook 14s – przełom III i IV kwartału 2019
  • Dostawy ThinkCentre M90n Nano – III kwartał 2019
  • Dostawy ThinkCentre M90n Nano IoT – III kwartał 2019

Nie przegapcie

Zobaczcie koniecznie

Zaskakująca wystawa STOP SMOG w Katowicach

Najciekawsze startupy na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gra.pl Gra.pl