Nowe odsłony Mass Effect i Dragon Age zagrożone? Czy zwolnienia w BioWare wpłyną na przyszłość zapowiedzianych hitów?

Anita Persona
Anita Persona
Co z nowymi grami z serii Mass Effect i Dargon Age wobec nowych doniesień od BioWare?
Co z nowymi grami z serii Mass Effect i Dargon Age wobec nowych doniesień od BioWare? BioWare
Studio BioWare ogłosiło duże zwolnienia pracowników, co wzbudziło niepokój o przyszłość nadchodzących gier dewelopera, w szczególności Mass Effect 5 i Dragon Age: Dreadwolf. Twórcy wyjawili, ja wpłynie to na kontynuacje kultowych serii.

Popularne serie RPG od BioWare

Podobnie jak w przypadku filmów czy książek, w gamingu również znajdziemy wiele słynnych i przez lata rozwijanych serii. Do takowych należy także kilka marek z portfolio BioWare, w tym m.in. cykl Mass Effect, uchodzący za jedną z absolutnie najlepszych serii gier science fiction. Kolejną jest oczywiście gratka dla fanów nieco klasycznej fantastyki, w postaci Dragon Age. Obecnie fani oczekują na zapowiedziany już kolejne części obu tytułów, ale najnowsze informacje stawiają ich przyszłość pod znakiem zapytania. O co chodzi?

Mass Effect i Dragon Age zagrożone?

Deweloper przygotowujący m.in. kontynuacje kultowych serii Mass Effect oraz Dragon Age zaskoczył fanów najnowszym oświadczeniem. Okazało się, że w firmie doszło do sporych zwolnień obejmujących około 50 pracowników. Jak tłumaczą twórcy, zmiany są wynikiem reorganizacji, a zwolnienia są „nie tylko konieczne, ale nieuniknione”.

– Zdecydowaliśmy się działać teraz, częściowo dlatego, by zapewnić naszym współpracownikom, których dotyczą wprowadzane zmiany, jak najwięcej wewnętrznych możliwości. Zmiany te pokrywają się ze znaczną liczbą ofert pracy, które są obecnie otwarte w innych studiach EA. Pracownicy, których to dotyczy, otrzymają profesjonalne zasoby i pomoc podczas ubiegania się o te stanowiska – mówi Gary McKay, główny manager BioWare.

Włodarze studia zapowiedzieli przy tym, że dołożą wszelkich starań, aby pomóc zwolnionym pracownikom w sprawnym procesie znalezienia nowego zatrudnienia. Samych graczy natomiast nurtuje, jak reorganizacja wpłynie na powstające obecnie Mass Effect 5 i Dragon Age: Dreadwolf. Tym bardziej że nowy Mass Effect nie wyszedł jeszcze z fazy preprodukcji, a wśród zwolnionych pracowników jest m.in. Jon Renish, który pełnił dotychczas funkcję dyrektora technicznego nowego Dragon Age.

Deweloperzy odnieśli się w komunikacie dotyczącym zwolnień na swojej oficjalnej stronie również do niepokojów graczy. Oznajmiono, że zwolnienia z pewnością nie zaszkodzą nowo powstającym projektom, w tym Mass Effect 5 i Dragon Age: Dreadwolf. Dodano, że zmiany pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie i prace studia usprawniając proces tworzenia gier.

Studia tworzące gry zwalniają pracowników

BioWare to niejedyne duże studiu gamingowe, które w ostatnim czasie poinformowało o masowych zwolnienia pracowników. Niedawno podobne informacje przekazał także polski CD Projekt RED, tłumacząc je optymalizacją funkcjonowania firmy i zespołów.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gra.pl Gra.pl