The Sims 4 – dodatki. Poznaj listę wszystkich dodatków do najpopularniejszej gry symulacyjnej

Patrycja Zawalska
Patrycja Zawalska
Poznaj wszystkie wyprodukowane dodatki do The Sims 4.
Poznaj wszystkie wyprodukowane dodatki do The Sims 4. EA/materiały prasowe
The Sims 4 to jedna z najpopularniejszych gier symulacyjnych na świecie. Została opracowana przez EA Maxis, a wydana przez Electronic Arts 2. Wciąż tworzone są nowe dodatki do The Sims 4, a premiera ostatniego z nich odbędzie się w lipcu 2022 roku. Poznaj listę wszystkich rozszerzeń do gry.

Spis treści

Na czym polega gra The Sims 4?

Pierwsza gra z serii The Sims została wydana w 2000 roku. Od ponad 22 lat powstają kolejne części popularnych Simsów. Na czym polega gra? Gracz tworzy własną postać, która nazywana jest Simem. Kolejnym etapem jest urządzenie wybranego domu przez gracza. Jest to gra symulacyjna, gdzie kontrolujemy własną postać. Polega to na budowaniu relacji z innymi Simami, znalezieniu pracy czy dbaniu o podstawowe potrzeby.

Tytułowe The Sims 4 to czwarta gra z serii, której premiera światowa odbyła się dokładnie 2 września 2014 roku, z kolei na naszym rodzimym rynku gra na półkach sklepowych ukazała się 4 września 2014 roku. Różni się od swoich poprzedników przede wszystkim rozbudowanym kreatorem postaci, który uwzględnia między innymi:

 • Cechy fizyczne,
 • Charakter,
 • Aspiracje,
 • Osobowość.

Oprócz tego The Sims 4 zostało wyposażone w tak zwaną ,,Galerię’’, czyli miejsce, w którym mogą dzielić się dziełami stworzonymi w grze z graczami z całego świata. Przykładowo, możesz pobrać dom z ,,Galerii’ i umieścić go we własnej grze.

The Sims 4 dodatki – co to jest?

Wciąż powstają nowe rozszerzenia do gry The Sims 4. Dodatki mają na celu wprowadzenie pewnych nowości, których nie ma w podstawowej wersji. To właśnie one wzbogacają podstawową wersję gry. Aktualnie dodatków do The Sims 4 dostępnych jest aż 13. Pakiety rozgrywki oferują zupełnie nowe przygody. Przenieś się na piękną wieś czy kup prywatną wyspę. Dodatki wprowadzają rozgrywkę na wyższy poziom.

Monitory idealne do gier w promocyjnych cenach!

Materiały promocyjne partnera

Ile kosztuje 1 dodatek do The Sims 4?

Na oficjalnej stronie Electronic Arts znajdziemy informację, że każdy z 13 dostępnych dodatków do gry kosztuje 179,90 zł.

Dodatki do The Sims 4 – lista

Do The Sims 4 ukazały się następujące dodatki, które stanowią fantastyczne rozszerzenie gry.

The Sims 4: Witaj w pracy

To pierwsze rozszerzenie do The Sims 4. Dodatki ukazują się cyklicznie, a ten miał swoją premierę zaledwie pół roku po oficjalnym starcie The Sims 4. W dodatku tym Twoi Simowie mogą starać się o awans lub budować relacje z pracownikami. W tym rozszerzeniu możesz zostać:

 • doktorem,
 • detektywem
 • albo naukowcem.

Oprócz tego możesz zostać szefem. W dodatku do The Sims 4: Witaj w pracy możesz stworzyć własną firmę handlową. Rozszerzenie umożliwia zostanie właścicielem:

 • piekarni,
 • butiku z modą,
 • księgarni,
 • czy galerii sztuki.

The Sims 4: Spotkajmy się

Oficjalna premiera odbyła się 10 grudnia 2015 roku. Ten dodatek do The Sims 4 powstał głównie po to, by móc budować relacje z innymi simami, dlatego też w tym rozszerzeniu mamy możliwość tworzenia własnych klubów społecznościowych lub dołączać do już założonych. Przed spotkaniem klubowym otrzymasz zaproszenie, które przyjdzie na simowego smartfona. Maksymalnie możemy dołączyć do trzech klubów.

Dołączaj do klubów społecznościowych i nawiązuj relacje z innymi Simami.
Dołączaj do klubów społecznościowych i nawiązuj relacje z innymi Simami. EA/materiały prasowe

The Sims 4: Miejskie życie

Pakiet ten został wydany 3 listopada 2016 roku. W dodatku tym odkryjesz San Myshuno, czyli gęsto zaludnione miasto, które dzieli się na:

 • Dzielnicę Mody,
 • Dzielnicę Sztuki,
 • Targ smaków,
 • Zamożne przedmieścia.

W tej rozgrywce możesz odwiedzać festiwale kulturowe, brać udział w konkursach, a także rozwijać miejskie ścieżki kariery. Ponadto dodatek do The Sims 4 Miejskie Życie umożliwia zamieszkanie w wieżowcu.

The Sims 4: Psy i koty

Jak sama nazwa wskazuje, rozszerzenie to umożliwia sprawowanie opieki nad psami i kotami, a także… rozwinięcie kariery, jako weterynarz. Na rynku pojawiło się dokładnie 10 listopada 2017 roku, jednocześnie stając się czwartym dodatkiem do The Sims 4. Znajdziesz tutaj narzędzie ,,Stwórz Zwierzaka’’, które pozwoli ci stworzyć własnego kota lub psa. Możesz spróbować odwzorować swojego domowego pupila!

The Sims 4: Cztery pory roku

W połowie 2018 roku ukazał się dodatek do The Sims 4, który wprowadził zmienne warunki pogodowe. Rozszerzenie pozwala między innymi na:

 • obchodzenie wyjątkowych świąt, takich jak Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok czy Święto Zbiorów,
 • zostanie ogrodnikiem lub botanikiem,
 • wykonywanie zajęć sezonowych, ponieważ teraz w Simsach ulepisz bałwana, zrobisz aniołka na śniegu, zbierzesz miód czy ochłodzisz się przy zraszaczu ogrodowym.

Ostatnim elementem wprowadzonym w The Sims 4 dodatek Cztery pory roku to doświadczanie wpływu pogody na życie Simów. Śnieżyca czy upał będzie teraz wpływał na codzienne życiowe rozterki Simów, ich wybory, a także funkcjonowanie.

The Sims 4: Zostań gwiazdą

16 listopada 2018 roku pojawił się kolejny dodatek, a mianowicie The Sims 4: Zostań gwiazdą. Szóste rozszerzenie do gry pozwoli Ci na zostanie celebrytą. Zostań influencerem czy aktorem i baw się życiem trwoniąc tysiące simoleonów!

The Sims 4: Wyspiarskie życie

Jakie jeszcze powstały rozszerzenia do The Sims 4? Dodatki były tworzone ciągle, dlatego też połowa 2019 roku przyniosła nam kolejną nowość stworzoną przez twórców The Sims 4. Dodatek Wyspiarskie życie przeniesie Cię na egzotyczną wyspę Sulani, która jest inspirowana Polinezją Francuską. W dodatku tym między innymi możesz:

 • działać na rzecz ochrony przyrody,
 • podjąć pracę jako rybak, nurek lub ratownik,
 • ubierać swoich Simów w stroje prosto z tropików,

Podjąć nowe aktywności, takie jak: budowanie zamku z piasku, spotkanie z syreną, snorkeling czy pływanie na kajaku.

W Wyspiarskim życiu możesz spotkać się z syreną.
W Wyspiarskim życiu możesz spotkać się z syreną. EA/materiały prasowe

The Sims 4: Uniwersytet

Ósme rozszerzenie pojawiło się także w 2019 roku, zaledwie pięć miesięcy po premierze Wyspiarskiego życia. Rozpocznij studia na wybranym przez siebie kierunku na Uniwersytecie Britechester i ciesz się studenckim życiem. Twój Sim może zamieszkać w akademiku lub poza kampusem. Pamiętaj jednak, że życie ucznia szkoły wyższej to nie tylko imprezy – nie unikniesz tutaj chodzenia na wykłady, pisania prac zaliczeniowych czy tworzenia prezentacji!

The Sims 4: Życie eko

Ekologia staje się coraz głośniejszą dziedziną i tak też stało się w Simsach 4. Dziewiąte wydanie, które ukazało się na rynku dokładnie 5 czerwca 2020 roku, związane jest właśnie z ochroną środowiska. Sprawy sąsiedzkie również dotyczą ciebie, dlatego bierz udział w działaniach społecznych! Wyposażenie domu za pół ceny? W tym dodatku do The Sims 4 to możliwe. Wystarczy, że poświęcisz kilka chwil na odświeżenie zużytego materaca czy przypalonej kuchenki.

The Sims 4: Śnieżna eskapada

Na liście znalazło się już dziewięć fantastycznych rozszerzeń. Dodatki do The Sims 4 urozmaicają grę o nowe elementy. 10 z nich, czyli dodatek do The Sims 4 to: Śnieżna eskapada został wydany w listopadzie 2020 roku. Pojawiły się tutaj zupełnie nowe aktywności, takie jak:

 • szusowanie na nartach,
 • jazda na sankach,
 • akrobacje na snowboardzie,
 • wspinaczka górska,
 • kąpiel w gorącym źródle,
 • wędrówki przez lasy bambusowe.

W The Sims 4 w dodatku Śnieżna eskapada możesz także stworzyć własne sanktuarium w stylu japońskim.

The Sims 4: Wiejska sielanka

22 lipca 2021 pojawiło się jedenaste rozszerzenie, a mianowicie The Sims 4: Wiejska sielanka, w którym możesz przenieść się na wieś. Możesz tutaj hodować krowy czy kury i mieć świeże mleko oraz jajka na wyłączność! Jakie jeszcze aktywności możesz podjąć grając w ten dodatek do The Sims 4? Przede wszystkim możesz wspólnie z dziećmi zbierać plony w ogrodzie, a także w lesie, odwiedzać wiejski targ oraz iść na piknik czy spędzić aktywnie dzień przy hafcie krzyżykowym.

Wprowadź swoję rozgrywkę na wyższy poziom!

Materiały promocyjne partnera

The Sims 4: Ślubne historie

Dodatek Ślubne historie ukazał się 23 lutego 2022 roku. Teraz możesz przygotować swój wymarzony ślub. W dodatku tym dodano nową lokację, a mianowicie Tartosę, czyli nadbrzeżne miasteczko, gdzie możemy zagościć tu na ślubne szaleństwo lub zamieszkać na stałe. Znajduje się tutaj między innymi: butik z odzieżą ślubną, stoisko z kwiatami, sale balowe, malownicze plenery czy cukiernie. W najnowszym dodatku do The Sims 4 zorganizujesz:

 • imprezę zaręczynową,
 • wieczór panieński,
 • wieczór kawalerski,
 • odnowienie przysięgi.

Nie zabrakło również elementów, które są niezbędne na każdym weselu, a mianowicie przemowy, toasty, krojenie tortu czy rzucanie bukietu.

The Sims 4: Wilkołaki

Premiera The Sims 4: Wilkołaki odbyła się 16 czerwca 2022 roku. W rozgrywce możesz przemienić się w wilkołaka. To ty zdecydujesz, czy zostaniesz grzecznym wilkiem, czy złą bestią. W rozszerzeniu tym Simowie:

 • mają wyjątkowe temperamenty i umiejętności,
 • miewają przygody związane ze swoim rodowodem,
 • mogą dołączyć do stada,
 • są podatni na wpływ faz księżyca.

The Sims 4: Licealne lata

Rozszerzenie gry podstawowej ,,Licealne lata'' na rynku pojawiło się dokładnie 28 lipca 2022 roku. Dodatek ten pozwoli nam się przenieść do czasów liceum, gdzie będziesz mógł między innymi:

 • uczestniczyć w zajęciach,
 • przyozdabiać szkolną szafkę,
 • poznawać nauczycieli,
 • czy wziąć udział w szkolnym balu.

The Sims 4: Razem raźniej

Najnowszy dodatek The Sims 4 miał premierę 16 marca 2023 roku. W grze skupimy się przede wszystkim na interakcjach z członkami rodziny. Istnieje możliwość wzięcia udziału w pidżama party czy uczyć dzieci jazdy na rowerze.

Więcej przeczytasz tutaj:

The Sims 4 – nowe dodatki wzbogacające podstawową wersję gry nadal powstają

Jak widać dodatków do The Sims 4 jest już 13! Mimo że podstawowa wersja gry jest dostępna zupełnie za darmo, a w planach jest także najnowsza wersja The Sims 5 – to wciąż pojawiają się nowe rozszerzenia gry. Co będzie kolejne? Trudno powiedzieć.

Zobacz także: Gracze The Sims 4 wybiorą temat nowych dodatków. Jak zagłosować? Zobacz, jakie motywy przewodnie wchodzą w grę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gra.pl Gra.pl