WhatsApp z długo oczekiwaną aktualizacją. Pozwoli na znaczne zwiększenie prywatności podczas rozmów

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Rozmowy będą jeszcze bezpieczniejsze.
Rozmowy będą jeszcze bezpieczniejsze. Creative Commons
Jedna z najczęściej używanych aplikacji na telefony komórkowe - komunikator internetowy WhatsApp - szykuje się do dużej aktualizacji związanej z prywatnością rozmów. Użytkownicy mają otrzymać usprawnienie, które uniemożliwili utrwalenie w formie zrzutu ekranu zdjęcia lub filmu, który został wysłany jako medium do wyświetlenia tylko raz. Zobacz szczegóły.

Spis treści

Nowości w WhatsApp

WhatsApp to bardzo popularny i darmowy komunikator internetowy przeznaczony na urządzenia mobilne oraz komputery osobiste. Aplikacja szczyci się w swoim marketingu przede wszystkim szyfrowaniem typu end-to-end (ang. od końca do końca), co oznacza, ze jedynie nadawca i odbiorca danej wiadomości może je przeczytać. Minimalizuje to ryzyko "podsłuchania" rozmowy czy czatu przez osoby trzecie, takie jak dostawca Internetu, autor komunikatora czy potencjalny haker.

Komunikator umożliwia nie tylko czat tekstowy, ale również wykonywanie połączeń głosowych i przeprowadzanie konferencji wideo. Wśród jego funkcji znajdziemy także przesyłanie plików, zdjęć i filmów, w tym takich, które zobaczyć można tylko przez określony czas.

Blokowanie zrzutów ekranu w WhatsApp

Niestety, przesyłanie mediów wizualnych w sposób pozwalający na jednorazowe wyświetlenie do tej pory było narażone na mimowolne utrwalenie przez odbiorcę za pomocą zrzutu ekranu, o czym aplikacja informuje do tej pory przy pierwszej próbie przesłania pliku w ten sposób.

Odbiorca nadaną w ten sposób wiadomość może wyświetlić tylko raz.
Odbiorca nadaną w ten sposób wiadomość może wyświetlić tylko raz. Kacper Derwisz / gra.pl

Ma się to jednak zmienić. Profil WABetaInfo, donoszący na Twitterze na temat wszelkich nowości i aktualizacji w aplikacji WhatsApp poinformował, że tworzenie zrzutów ekranu oraz nagrań ekranu w czasie gdy wyświetlane będzie "jednorazowe" zdjęcie lub film zostanie wkrótce zablokowane wraz z aktualizacją programu.

Niestety, jak słusznie zauważają komentatorzy, takie zdjęcia wciąż będą narażone na utrwalenie zewnętrzne, to jest za pomocą innego urządzenia. Jednak ciężko oczekiwać od producenta oprogramowania blokowania czegoś spoza ich kręgu wpływu. Zapowiadana funkcja i tak wystarczająco utrudni życie tym, którzy lubią zbierać zrzuty ekranu takich treści i zdecydowanie umocni marketing WhatsAppa dotyczący bezpieczeństwa rozmów.

Zobacz również:

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl