Cyberpunk 2077 – aktualizacja 1.5 i wersja next gen to nowy start? CD Projekt wprowadza liczne zmiany, a sprzedaż gry rośnie

Anita Persona
Anita Persona
Vi w wersji damskiej prezentuje się równie "badassowo", jak pierwotna grafika główna.
Vi w wersji damskiej prezentuje się równie "badassowo", jak pierwotna grafika główna. PlayStation Game Size
Cyberpunk 2077 nie wystartował tak, jak przypuszczaliśmy. Nic jednak straconego, bowiem ostatnia aktualizacja, wprowadzenie wersji gry na konsole nowej generacji i nadchodzące DLC już zrobiły swoje. CD Projekt może cieszyć się wzrostem sprzedaży i nie tylko.

W przypadku Cyberpunk 2077 idealnie pasuje powiedzenie „im wyżej wejdziesz, tym boleśniej upadniesz”.

Nie twierdzę, że gra jest zła (osobiście nie doświadczyłam większości problemów, o których donoszono i bawiłam się naprawdę dobrze). Problem jednak w tym, że około dekada czekania i wysokie oczekiwania m.in. za sprawą Wiedźmina sprawiły, że wszystko poniżej ideału byłoby porażką. Tak też się stało, Cyberpunk 2077 nie jest grą idealną, przez co reakcja po premierze była dla CD Projekt wręcz dramatyczna.

Rozczarowujący był także brak większych wysiłków ze strony twórców, aby taki stan rzeczy zmienić (nie otrzymaliśmy niemal żadnej zawartości, jaką zapowiadano, że ukaże się w najbliższych miesiącach od premiery gry). Teraz się to zmieniło i to może być dla Cyberpunk 2077 prawdziwa rewolucja.

Gry konsolowe w promocyjnych cenach!

Materiały promocyjne partnera

Next gen, czyli Cyberpunk 2077 nowej generacji

Dotychczasowe działania deweloperów w kwestii Cyberpunk 2077 można określić jako łatanie gry i usuwanie problemów. Choć nie podano wcześniej zbyt wielu oficjalnych informacji na temat nadchodzących zmian, to doczekaliśmy się ostatnio dwóch ważnych wydarzeń.

Pierwszym z nich był debiut Cyberpunk 2077 na konsolach nowej generacji, czyli na Xbox Series X/S i PS5. CD Projekt niespodziewanie ogłosił tajemniczą transmisję na temat "przyszłości Cyberpunk 2077, która miała miejsce dzień później. Podczas wydarzenia okazało się, że nie tylko omówiono obszernie CP2077 w wersji next gen, ale już w momencie streamu była ona dostępna do pobrania i to było sporą niespodzianką. Aktualizacja zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jest darmowa, więc jej zawartością mogą się już cieszyć wszyscy posiadacze najnowszych konsol Sony i Microsoft.

Co więcej, opublikowano niedawno też nowy obraz, który rzekomo ma zastąpić dotychczasową grafikę główną gry, przedstawianą m.in. w sklepach i na stronach internetowych. Jednakże, choć jest ona już powszechnie stosowana, CD Projekt nie stwierdził "twardej podmianki".

Aktualizacja 1.5 – zapowiedzi zmian były ciekawe

Na temat ostatnich zmian pojawiło się wcześniej sporo, mniej lub bardziej wiarygodnych doniesień. Wszystkie źródła były jednak zgodne, że to właśnie aktualizacja 1.5 będzie sprawcą niemałego zamieszania. Miała to być bowiem największa z aktualizacji, które dotychczas trafiły do Cyberpunk 2077 i przez niektórych była określana jako „miękki restart gry”. Zdawały się to potwierdzać m.in. niedawne słowa Adama Kicińskiego – prezesa CDP, który oznajmił, że wierzy, iż w perspektywie czasu Cyberpunk 2077 będzie określany jako „bardzo dobra gra”. To z kolei sugeruje długofalowe plany związane z produkcją. Co jednak miał przynieść patch 1.5?

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, jakoby wraz z nową zawartością i wersją na next geny miała zmienić się także nazwa produkcji, na Cyberpunk 2077 Samuraj Edition. Możliwe, że byłoby to kompatybilne ze zmianą grafiki głównej. Tak się jednak nie stało i wciąż obowiązuje oryginalny tytuł gry.

Najwięcej emocji dostarczała jednak nowa zawartość, która poza licznymi poprawkami miała trafić do gry wraz z aktualizacją. Niedawny wpis na 4channel sugerował:

 • Ulepszoną sztuczną inteligencję
 • Zbalansowanie systemu łupów
 • Nowy interfejs
 • Zakłady fryzjerskie
 • Garaż
 • System transmogryfikacji
 • Cztery nowe bronie
 • Personalizację mieszkania

Monitory idealne do gier w promocyjnych cenach!

Materiały promocyjne partnera

Tu także po raz pierwszy padła wzmianka na temat nowej nazwy Cyberpunk 2077. Do doniesień z wątku (usuniętego niedługo po jego publikacji) odniósł się w tzw. międzyczasie globalny dyrektor ds. PR w CD Projekt - Radek Grabowski, zamieszczając dość lakoniczny wpis do materiału nawiązującego do sprawy. Napisał on jedynie - "To się nie zgadza. Przepraszam, Paul." Jak jednak ujawnił autor rzeczonego artykułu, Grabowski nie ujawnił, czy komentarz dotyczy całości informacji, czy jedynie jej części.

Według innych źródeł, a konkretnie konta Gaming Updates ant Countdowns, za sprawą aktualizacji 1.5 do Cyberpunk 2077 trafić miało m.in.:

 • działający system metra
 • możliwość zmiany wyglądu postaci u stylistów
 • dodatkowe apartamenty dla Vi
 • nowe misje
 • aktywności w „megabudynkach”
 • nowe lokacje, jak Pacifica
 • minigry
 • pościgi policyjne

Co ciekawe, zarówno najnowsze informacje, jak i opublikowane wcześniej na 4channel wiadomości , były w kilku punktach zbieżne. O ile dodanie do gry stylistów w celu zmiany wyglądu postaci nie byłoby niczym zaskakującym, to kolejna kwestia wygląda inaczej. Chodzi konkretnie o cały, nowy obszar, a źródła były tu zgodne nawet w nazwie – Pacyfika. Z obszarem miała być związana nowa linia fabularna, a na mapie pojawić się nowe zadania poboczne i "znajdźki", nowi przeciwnicy.

Nie łatwo się zmienić, dotyczy to także gier.
Nie łatwo się zmienić, dotyczy to także gier. CDP

Trzeba przyznać, że potencjalnie patch 1.5 do Cyberpunk 2077 zapowiadał się niezwykle ciekawie, a jak wyszło w praktyce?

Największy patch w historii CP2077 - wszystko jasne

Obecnie mamy już pełen obraz zmian, które zostały wprowadzone do CP2077. Wiemy m.in., że nie zmieniono nazwy gry ani oficjalnie grafiki głównej. Ponadto, lista usprawnień okazała się znacznie dłuższa, niż zapowiadano.

Więcej na temat aktualizacji 1.5 oraz wersji next gen znajdziecie tutaj. Warto jednak zaznaczyć, że nowy obszar, przeciwnicy czy questy nie dołączyły do gry. To nastąpi prawdopodobnie w nadchodzącym DLC, jednak data jego premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Akcesoria dla graczy w atrakcyjnych cenach!

Materiały promocyjne partnera

Warto jednak zaznaczyć, że już teraz odnotowywany jest wzrost sprzedaży Cyberpunk 2077 na platformach cyfrowych, co jest przykładem pozytywnego efektu najnowszych zmian. Wielu graczy czekało bowiem z powrotem do gry właśnie na realne usprawnienia, aby w pełni doświadczyć dobrodziejstw CP2077.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gra.pl Gra.pl