Gra
Cyberpunk 2077. Duże patche zapowiedziane przez twórców

Cyberpunk 2077. Duże patche zapowiedziane przez twórców

DW

Gra

Aktualizacja:

Gra

Cyberpunk 2077 Patche

Cyberpunk 2077. Patche na PS4 i Xbox One zapowiedziane na styczeń i luty ©CD Projekt Red

Cyberpunk 2077 od kilku dni regularnie jest łatany plikami o ogromnych rozmiarach. To nadal kropla w morzu potrzeb graczy, którzy notorycznie skarżą się na błędy w optymalizacji, liczne bugi szkodzące grze i fatalne zachowanie obywateli Night City. CD Projekt Red wystosowało oświadczenie, w którym przeprasza za stan techniczny Cyberpunk 2077 na konsolach PS4 i Xbox One. Polski producent obiecuje usprawnienie gry w ciągu najbliższych miesięcy.
Cyberpunk 2077 Patche

Cyberpunk 2077. Patche na PS4 i Xbox One zapowiedziane na styczeń i luty ©CD Projekt Red

Cyberpunk 2077. Patche na PS4 i Xbox One


Nie da się ukryć, że trwający właśnie "okres międzygeneracyjny" na rynku konsol i gier wideo będzie obowiązywał jeszcze przez długi czas. Ma to związek z ogromną popularnością PS4 oraz Xboxa One, a także brakiem dostępności nowym sprzętem i jego wysoką ceną. Nic dziwnego, że gry na konsole ustępującej właśnie generacji będą popularne jeszcze przez lata.

Gdyby Cyberpunk 2077 nie wyszedł na PS4 i Xbox One, CD Projekt Red zapisałoby o wiele niższe przychody, niż obecnie.
Problem w tym, że 7-letni sprzęt zwyczajnie "nie wyrabia" w najnowszej produkcji polskiego studia. Gracze obejrzeli zwiastuny i recenzje wykonywane na komputerach osobistych i - prawdę mówiąc - kupili kota w worku. Gorsza grafika, spadki płynności gry, mniej przechodniów na ulicach, mniejszy ruch uliczny, brak tekstur, krytyczne błędy i wiele innych problemów napotkali gracze w zaledwie kilka dni od premiery gry.

CD Projekt Red przeprasza graczy
„W pierwszej kolejności chcemy przeprosić Was za to, że przed premierą nie zaprezentowaliśmy rozgrywki z Cyberpunka 2077 na konsolach poprzedniej generacji, co utrudniło Wam podjęcie świadomej decyzji dotyczącej zakupu. Wiemy, że powinniśmy poświęcić więcej czasu i uwagi na dopracowanie naszej gry na PlayStation 4 i Xbox One” - czytamy w oficjalnym komunikacie CD Projekt Red.

Do gry zostaną wprowadzone dwa duże patche, nazwane kolejno Patch 1 i Patch 2. Pierwszy z nich trafi do sieci w styczniu, natomiast drugi - w lutym. Studio twierdzi, że obie aktualizacje „powinny naprawić większość istotnych błędów” na konsolach poprzedniej generacji.

„To nie sprawi, że gra na PS4 czy Xbox One będzie działać jak na PC i konsolach nowej generacji, ale przybliży Was do tego doświadczenia" - dodaje polskie studio.

Z perspektywy poprawy swojego wizerunku, CD Projekt Red zrobił wszystko, co w swojej mocy. Jeszcze kilka dni temu okazało się, że marketing był najmocniejszą stroną gry Cyberpunk 2077. "Redom" zaufało ok. 8 milionów graczy. W ciągu kilkunastu godzin sytuacja obróciła się o 180 stopni, a internet zalała fala hejtu pod adresem Cyberpunka i jego twórców. Ci pragną, aby gracze dali jeszcze jedną szansę na naprawę gry. Zaznaczają, że do tego potrzeba jednak dużo czasu. Z drugiej strony, lepiej w taki sposób wybrnąć z kłopotów, niż kompletnie olać konsumentów.

ZOBACZ TEŻ:Komentarze

Najczęściej czytane

Wideo