Netflix podnosi ceny - złe wieści dla użytkowników. Pakiety zdrożeją nawet o około 40% procent, a wprowadzanie podwyżek już rozpoczęto

Anita Persona
Anita Persona
Platforma Netflix ma wielomilionowe grono użytkowników, którzy nie ucieszą się na wieść o wyższych cenach.
Platforma Netflix ma wielomilionowe grono użytkowników, którzy nie ucieszą się na wieść o wyższych cenach. grinvalds 123RF
Oglądacie produkcje Netflix? Jeśli tak, to mamy dla was złe wieści. Gigant streamingowy podnosi ceny swoich pakietów, a podwyżki i ich wysokość tłumaczy podwyższaniem jakości usługi. Niektóre pakiety zdrożeją o 20%, a inne o prawie 40% w zależności od kraju.

Spis treści

Serwis streamingowy Netflix to największa platforma typu S.V.O.D (Streaming Video On Demand) na świecie i pomimo licznej konkurencji cieszy się niedoścignioną dla innych platform ilością użytkowników. Od jakiegoś czasu firma wprowadza zmiany, które wywołują pewne kontrowersje. Pierwszą z nich było rozpoczęcie walki z dzieleniem kont na Netflix i choć jest to poniekąd zrozumiałe, to platforma się nieco przy tym pogubiła.

Zmiana zasad dzielenia kont i nie tylko

Początkowo bowiem Netflix zachęcał niemal do dzielenia się z bliskimi radością ze swoich produkcji, m.in. poprzez dzielenie się hasłem. Teraz jednak podejście zmieniło się o 180 stopni i nie tylko wprowadzono weryfikację użytkowników, ale także dodatkową opłatę za przyłączenie dodatkowego użytkownika do swojego pakietu. Spowodowało to chwilowy odpływ dotychczasowych oglądających, ale sytuacja stosunkowo szybko wróciła do normy. Teraz jednak niektóre osoby mogą zrezygnować z subskrypcji Netflix. Dlaczego?

Ceny pakietów Netflix wzrosną – kiedy i dla kogo?

Choć pewne spekulacje na temat podwyżek cen Netflix krążyły już od jakiegoś czasu, to teraz wiemy już na pewno, że tak w istocie się stanie. Co więcej, proces podnoszenia cen pakietów już się rozpoczął i nowe stawki wprowadzono już na trzech rynkach, w tym w:

  • Stanach Zjednoczonych
  • Wielkiej Brytanii
  • Francji

Co ciekawe jednak wzrost cen oraz to, które pakiety dokładnie objęła podwyżka, różnią się w zależności od kraju. Niemniej są one naprawdę wysokie, ponieważ w USA pakiet najtańszy bez reklam wzrósł o 20%, konkretnie z 9,99 do 11,99 dolarów, natomiast najdroższy z 19,99 do 22,99 USD.

Jeszcze gorzej przelicznik wygląda jednak w przypadku krajów europejskich, gdzie podwyżka za pakiet podstawowy wyniosła aż 37,5% (z 7,99 do 10,99 euro), a dotychczas kosztujący 17,99 euro pakiet standard teraz kosztuje 19,99.

W tym momencie nie poinformowano o wprowadzaniu podwyżek na innych rynkach, ale standardem w przypadku Netflix jest wprowadzanie zmian w stopniowym procesie. Oznacza to niestety, że również Polska powinna spodziewać się wzrostu cen i to już na przełomie najbliższych miesięcy. Pozostaje nam jednak mieć nadzieję, że nie będą tak znaczne, jak w innych krajach, ale lepiej nastawić się na gorszy scenariusz.

Dlaczego Netflix podnosi ceny?

Warto zaznaczyć, że choć Netflix wciąż cieszy się największą na świecie popularnością wśród serwisów streamingowych, to ceny usługi i jej pakietów należą przy tym do najwyższych. Użytkownicy jednak nie rezygnowali głównie ze względu na bogatą ofertę serwisu, z dużą ilością produkcji oryginalnych, wśród których są też największe hity ostatnich lat. To także jest jednak powodem nadchodzących podwyżek. Te są bowiem tłumaczone zwiększeniem nakładów, a tym samym jakości oferowanych przez Netflix produkcji.

Chociaż w większości wstrzymaliśmy podwyżki cen po wprowadzeniu płatnego współdzielenia kont, nasze generalne podejście pozostaje takie samo – zakres cen i planów zaspokajających szeroki zakres potrzeb, a gdy zwiększymy wartość naszym członkom, czasami prosimy ich o zapłacenie trochę więcej. – raport kwartalny dla akcjonariuszy Netflix

Wygląda więc na to, że użytkowników Netflix czeka duży dylemat. Z jednej strony bowiem atrakcyjna oferta programowa i kolejne odsłony dotychczasowych hitów i nadchodzące nowości. Z drugiej jednak wysokie koszty, które jeszcze wzrosną, a na rynku znajduje się kilka ciekawych alternatyw. Cóż, czas pokaże, czy użytkownicy uznają dalsze korzystanie z Netflix za wciąż opłacalne.

Sprawdź też:

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl