Civilization VI: Rise and Fall. Nowe cywilizacje, nowi przywódcy (wideo)

Radomir Wiśniewski
Wideo
od 16 lat
Rise and Fall to pierwszy duży dodatek do gry Civilization VI. Nowości w mechanice rozgrywki będzie sporo. Nie może też zabraknąć nowych cywilizacji, takich jak choćby Mongolia.

Dodatek Civilization VI: Rise and Fall ukaże się 8 lutego. W grze pojawi się system Złotych i Ciemnych Wieków.
Nowością będzie też współczynnik lojalności miast, z którym będą współgrać gubernatorzy. Pozwolą oni na jeszcze większą specjalizacje miast, a odpowiednio wykorzystani zapewnią lojalność.

Gubernatorów będzie siedmiu, a każdy będzie miał własne drzewo promocji i charakterystyczny dla siebie styl gry.

Twórcy z Firaxis Games zapowiadają także zmiany w sojuszach między poszczególnymi cywilizacjami, takie jak interwencje kryzysowe, kiedy kilka cywilizacji zjednoczy się przeciwko najsilniejszej.

Poza tym będą nowe budynki, zasoby, doktryny i oczywiście nowe cywilizacje. Tych ostatnich zaplanowano osiem, a część już poznaliśmy: to Korea, Holandia i niedawno zaprezentowana w zwiastunie Mongolia.

Na jej czele w grze stoi oczywiście Czyngis-chan. Jego unikalną zdolnością jest Mongolska horda, co w tym przypadku oznacza, że wszystkie jednostki kawalerii są silniejsze i mają szansę na pojmanie i wcielenie wrogich jednostek kawaleryjskich.

Unikalna jednostka tej nacji to Keszigowie, konna jednostka strzelecka z dużym zasięgiem i szybkością (a każda inna jednostka w szyku może korzystać z szybkości Keszigów).
I wreszcie unikalna budowla Mongolii, która zastępuje stajnie: ordu. Wszystkie jednostki konne wyszkolone z mieście z taka budowlą dostają premię do ruchu.

Nie da się nie zauważyć, że konie to podstawa funkcjonowania Mongolii w Civilization VI (i to w znacznie większym stopniu niż w przypadku Scytii znanej z podstawki).

Bez koni Mongolia nie ma właściwie żadnych argumentów w starciu z innymi cywilizacjami i tego braku nie równoważy unikalna umiejętność Mogolii, czyli Örtöö - założenie szlaku handlowego tworzy w mieście docelowym punkt handlowy i zwiększa poziom widoczności dyplomatycznej. A jednostki mongolskie zyskują siłę bojową za każdy poziom tejże.

A jedna z obecnych już w grze cywilizacji - Indie - dostanie alternatywnego przywódcę. Ćandragupta to coś dla tych, którzy grając Indiami chcą postawić na bardziej agresywny styl gry i nie czekać, aż Ghandi będzie miał broń nuklearną.

Unikalna umiejętność Ćandragupty to Arthasastra - po opracowaniu idei szkolenia wojskowego możemy wypowiedzieć wojnę zyskując dodatkową mobilność i siłę bojową w pierwszej fazie konfliktu:

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gra.pl Gra.pl